کدخبر : 184664
سه شنبه 13 آبان 1399 - 20:50
فاقددیدگاه
پرینت

توصیه‌های ۵ گانه و مهم «کرونایی» به کهگیلویه و بویراحمدی‌ها

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد برای در امان ماندن مردم استان از شر ویروس مرگبار کرونا 5 توصیه کرد.

توصیه‌های 5 گانه و مهم «کرونایی» به کهگیلویه و بویراحمدی‌ها

کیان دهرابپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: این روزها حال و هوای این کره خاکی خوش نیست کشور عزیزمان ایران هم جزئی از این کره خاکی است که آن هم حال و هوای خوبی ندارد.

وی گفت: هر روز خانواده‌های زیادی هستند که در غم از دست دادن عزیزانشان به سوگ می نشینند، این خانواده ها غریبه نیستند یا خودمان هستیم یا از فامیل و یا از دوستان و همشهری‌های ما هستند زحمت کشان عرصه بهداشت و درمان هم به ستوه آمده اند، خود و خانواده هاشان بشدت خسته و  تعداد زیادی هم به شهادت رسیده‌اند.

دهرابپور افزود: بیمارستان ها دیگر ظرفیت بیمار جدید ندارند، اعتبارات به حداقل رسیده‌اند و هزینه ها به حداکثر چه کنیم تا این سوگواری‌ها و فلاکت ها به کمترین میزان و با یاری خداوند مهربان به صفر برسد تا حداقل، حیاتمان ادامه پیدا کند؟

وی گفت: به تغییر صد و هشتاد درجه ای در پنج امر عادی روزمره که اتفاقا” در زندگی فردی و اجتماعی ما انسانها از ارزش بسیار بالایی هم برخوردار هستند اشاره می‌کنیم تا با تغییر کامل اما موقتی دوباره زندگی به همان روزهای شیرین قبل برگردد.

دهرابپور در ادامه گفت: اول اینکه در مراسمات تشییع، تدفین و ترحیم اصلا حضور پیدا نکنیم در این بین کسانی که بیشترین نقش را باید ایفاء کنند، خانواده درجه اول متوفیان می باشند که بدون تعارف و برای شادی روح فرد متوفی می‌بایست اعلام کنند هیچ کس حتی قوم و خویشان نزدیک، همسایه ها و دوستان هم حضور پیدا نکنند و عرض تسلیت محدود به تماس تلفنی و ارسال پیامک شود.

وی ادامه داد: دوم اینکه در مراسمات شادی و عروسی اصلا” حضور پیدا نکنیم اینجا هم خود عروس و داماد و خانواده درجه یک آنها بدون تعارف از دیگران حتی قوم و خویشان بسیار نزدیک، همسایه ها و دوستان دعوتی بعمل نیاورند تا با نهادینه کردن سلامتی در خانواده و جامعه، بنیان خانواده، استحکام بیشتری پیدا کند و رضایت خالق بیشتر کسب گردد.

این متخصص گفت: سوم اینکه مهمانی‌ها و دورهمی ها بطور کامل لغو گردد در این میان هم همکاری کامل بین افراد و خانواده ها لازم است تا تعارف‌ها به طور کامل کنار گذاشته شود و حتی یک مهمانی و دورهمی کوچک هم برگزار نگردد.

وی افزود: چهارم اینکه اصلا” مسافرت نرویم یکی از اهداف اصلی و شاید مهمترین هدف سفر، ایجاد آرامش و رفع خستگی و استرس های روزانه است حال وقتی قرار است با این مسافرتها، اضطرابها و سلب آرامش ها بیشتر گردد و آسیب بیشتری به سلامتی افراد و جامعه وارد شود پس مسافرت‌ها باید به طور کامل حتی مسافرت‌های کوچک هم لغو گردند.

دهرایپور خاطرنشان کرد: پنجم اینکه هرگونه تجمع انسانی انجام نگیرد هر تجمعی حتی با کمترین افراد به هر علت؛ آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی، اداری، مذهبی و … می‌بایست از زندگی حذف شده تا آب از آسیاب بیفتد و …

این متخصص یادآور شد: همین پنج مورد کافی است تا به همراه رعایت صد در صدی موارد دیگری از قبیل رعایت فاصله اجتماعی حداقل یک و نیم تا دو متر، استفاده از ماسک سالم و رعایت شرایط استاندارد استفاده از آن، شست و شوی مرتب دستها با آب و مواد شوینده و ضد عفونی کردن آنها و بویژه با کنار گذاشتن پنهان کاری در مواردی که مبتلا شده ایم و یا شانس ابتلا پیدا کرده ایم (جهت قرنطینه کردن خود)، شرایط کاملی ایجاد شود تا ویروس کرونا از صحنه روزگار محو گردد و ما به همان روزهای عادی زندگی برگردیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما