کدخبر : 184586
یکشنبه 11 آبان 1399 - 15:00
فاقددیدگاه
پرینت

حضور «قهرمان» حوزه هنری فارس در جمع بزرگان تئاتر مقاومت

شیراز- کارشناس مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس از موفقیت آثار تولیدی این واحد در هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت خبر داد.
حضور «قهرمان» حوزه هنری فارس در جمع بزرگان تئاتر  مقاومت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، اصغر گروسی اظهار کرد: تاکنون و بنا بر اعلام دبیرخانه این رویداد راهیابی یک اثر خیابانی از تولیدات فارس به این جشنواره قطعی شده و یک کار صحنه‌ای نیز در شرف راهیابی به جشنواره قرار دارد…

وی افزود: با اعلام اسامی راه یافتگان به بخش مسابقه تئاتر خیابانی هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت مشخص شد که نمایش «قهرمان» به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی مشترک علیرضا داننده فرد و اصغر گروسی نیز در بین این آثار قرار دارد.

کارشناس مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس ادامه داد: این اثر به زندگی جانباز سرافراز و قهرمان هم استانی «بهمن گلبار نژاد» می‌پردازد که از قهرمانان پاراالمپیک جهان بود و بر اثر سانحه‌ای بر صحنه ورزش و در پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو آسمانی شد.

وی گفت: هم اکنون نیز مرحله بازبینی بخش صحنه‌ای این رویداد در حال انجام است که در این بخش نیز نمایش «خاطرات موتورسیکلت، فرار بزرگ» به نویسندگی و کارگردانی اصغر گروسی و سیدحسن حسینی یمقانی از حوزه هنری فارس حضور دارد.

گروسی در تشریح درونمایه این اثر گفت: تلاش ما بر این بوده که نگاهی متفاوت به دفاع مقدس داشته باشیم تا زمینه پذیرش این مفهوم ارجمند توسط نسل جدید را فراهم کنیم. ویژگی مهم دیگر این اثر پرداختن به حضور رزمندگان شیرازی در حماسه شکست حصر آبادان و آزادی خرمشهراست.

به گزارش خبرگزاری مهر، هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت هفته نخست آذرماه همزمان با سالروز تأسیس بسیج مستضعفین در تهران برگزار خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما