کدخبر : 184479
سه شنبه 6 آبان 1399 - 14:22
فاقددیدگاه
پرینت

فارس من| بهسازی جاده فیروزآباد -جم به مناقصه گذاشته شد

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای فراشبند گفت: تعمیر ۳۰ کیلومتر از جاده فیروزآباد -جم به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به مناقصه گذاشته شده و تحویل پیمانکار شد.

فارس من| بهسازی جاده فیروزآباد -جم به مناقصه گذاشته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزآباد، چندی پیش تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه فارس من موضوعی را با عنوان « جاده فیروزآباد فارس به جم عامل مرگ و میر بسیاری از هموطنان است» مطرح کردند.

در این زمینه مخاطبان خبرگزاری فارس با بیان این که یک مسیره بودن جاده فیروزآباد به جم و تردد بیش از حد به ویژه خودروهای سنگین و عدم وجود برنامه جهت اصلاح اساسی و زیرساختی جاده، وجود چاله ها و دست اندازهای بسیار و پرخطر در این محور ترانزیتی  باعث تصادفات شدید همراه با خسارات جانی و مالی شده  است، خواستار رفع نقاط حادثه خیز و عریض و دو بانده نمودن این جاده شدند.

در پی این مطالبه، خبرگزاری فارس به سراغ رئیس اداره راهداری شهرستان فیروزآباد رفته و علت را جویا شد .

نظر حسانی این است که نواقص جاده فیروزآباد – جم خارج از حوزه استحفاظی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان قرار دارد و این نواقص و تعمیرات مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان فراشبند می باشد .

فارس من| بهسازی جاده فیروزآباد -جم به مناقصه گذاشته شد

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای فراشبند نیز در گفتگو با خبرنگار  خبرگزاری فارس در فیروزآباد بیان داشت: پیمانکار رفع نقص و تعمیر جاده فیروزآباد جم که در حوزه استحفاظی فراشبند قرار دارد مشخص شده و کلنگ این کار در هفته دولت به زمین خورد.

این جاده به صورت رفت و برگشت بوده و در حال حاضر مسیر ایمن جهت جایگزین توسط تیم فنی راهداری و پلیس راه در حال بررسی است و این پروژه باید به صورت فاز به فاز به طول ۳۰ کیلومتر از زیرسازی و آسفالت ، رفع نقص گردد

سعید صابونی افزود :طرح مطالعاتی این پروژه تمام شده و برای آغاز کار در مرحله تجهیز کارگاه و پیاده‌سازی کارخانه سنگ شکن و آسفالت در مرحله اجرای فونداسیون کارخانه‌ها مربوطه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این جاده به صورت رفت و برگشت بوده و در حال حاضر مسیر ایمن جهت جایگزین توسط تیم فنی راهداری و پلیس راه در حال بررسی برای بالابردن کیفیت کار اجرایی است بنابراین این پروژه باید به صورت فاز به فاز به طول ۳۰ کیلومتر از زیرسازی و آسفالت ، رفع نقص گردد.

صابونی اضافه کرد: تاکنون چندین شرکت پیمانکار جهت اجرا و تعمیر طرح جاده‌ای وارد شده و نظرات خود را جهت کار با کیفیت مطلوب ارائه داده‌اند.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فراشبند بیان داشت : تعمیر این جاده ۳۰ کیلومتری به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به مناقصه گذاشته شده و تحویل پیمانکار قرار گرفته است.

 یکی از دغدغه‌های پیمانکار تعمیر این جاده، مشکل معدن برای تولید مصالح مرغوب و آسفالت بوده است

وی اظهار داشت : یکی از دغدغه‌های پیمانکار تعمیر این جاده که اداره راهداری فراشبند تا حد توان همکاری لازم جهت تسریع و عملیاتی شدن  هرچه زود تر این جاده داشته، مشکل معدن برای تولید مصالح مرغوب و آسفالت بوده است که در منطقه فراشبند این گونه معادن به سختی یافت می شود اما به هر شکلی بوده این معدن از طریق اداره منابع طبیعی شهرستان شناسایی و مجوز لازم صورت گرفته است.

صابونی گفت: در طول اجرای پروژه به احتمال زیاد تردد و عبور و مرور خودروها با محدودیت ها صورت گیرد و این محدودیت از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس  و پلیس راه مشخص خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما