کدخبر : 184413
یکشنبه 4 آبان 1399 - 15:10
فاقددیدگاه
پرینت

وضعیت استفاده از ماسک در دشتستان

فرماندار دشتستان گفت: در بانک‌ها استفاده از ماسک در بین کارکنان 98 درصد ولی رعایت فاصله گذاری اجتماعی 60 درصد، در ترمینال‌ها استفاده از ماسک 65 درصد و فاصله گذاری اجتماعی40 درصد بوده است که رضایت بخش نمی‌باشد.

وضعیت استفاده از ماسک در دشتستان

فتح الله نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دشتستان با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) به ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان دشتستان پرداخت و اظهار داشت: جوانمردی،سخاوت و رفع گرفتاری مردم از خصوصیات و سیره عملی یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت بود و مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسؤولان در نظام اسلامی نیز باید از سیره امام عسکری(ع) و سایر امامان همام الگوبرداری کنند.

فرماندار دشتستان با اشاره به شیوع کرونا در سطح شهرستان ابراز داشت: بیش از هشت ماه از شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح کشور و شهرستان دشتستان می‌گذرد و از بدو شروع این بیماری، تمامی دستگاه‌ها پای کار آمدند و برای مقابله با آن بسیج شدند که نقش مجموعه بهداشت و درمان پررنگ‌تر بود و به عبارتی رزمندگان خط مقدم مبارزه با کرونا بودند که در این راه، شهدای عزیزی نیز تقدیم جامعه اسلامی کردند.

نوروزی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های اجرایی شهرستان تاکید کرد و گفت: طبق گزارشات واصله استفاده از ماسک در ادارات شهرستان ۹۸ درصد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی ۷۲ درصد بوده که باید ارتقا یابد.

وی افزود: در بانک‌ها استفاده از ماسک در بین کارکنان ۹۸ درصد ولی رعایت فاصله گذاری اجتماعی ۶۰ درصد، در ترمینال‌ها استفاده از ماسک ۶۵ درصد و فاصله گذاری اجتماعی۴۰ درصد بوده است که رضایت بخش نمی‌باشد.

نوروزی تصریح کرد: در حال حاضر بیماری کرونا هیچ گونه دارو و درمان مشخصی ندارد و تنها راه مقابله با آن،رعایت توصیه‌های بهداشتی و اجرای طرح شفا یا همان شست و شوی دستها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است.

رئیس شورای اداری  شهرستان دشتستان ابراز داشت: تا امروز بالغ بر ۲۶ هزار ۵۰۰ گشت ماموران نظارتی در راستای نظارت بر رعایت توصیه‌های بهداشتی در سطح شهرستان انجام شده است که از همه عزیزان می‌خواهم استمرار داشته و تقویت شود.

فرماندار دشتستان افزود: شهرداران و دهیاران شهرستان محدودیت‌هایی در استفاده از پارک‌ها و شهر بازی‌ها اعمال نموده و مردم را جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجیه نمایند.

فرماندار دشتستان گفت:مدیران دستگاه های اجرایی باید مصمم‌تر از گذشته و انسجام و همدلی بیشتر به مردم خدمت کنند و به حرف‌ها و درخواست‌های مردم گوش فرا دهند چون پرسش گری در جامعه اسلامی از حقوق مسلم مردم و پاسخگویی از عمده ترین وظایف مسؤولان است.

وی با اشاره به شرایط حساس کنونی حاکم بر جامعه ابراز داشت: امروز در شرایط حساسی قرار داریم و باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم؛ مدیران دستگاه‌های اجرایی باید مصمم‌تر از گذشته و انسجام و همدلی بیشتر به مردم خدمت کنند و به حرف‌ها و درخواست‌های مردم گوش فرا دهند چون پرسش گری در جامعه اسلامی از حقوق مسلم مردم و پاسخگویی از عمده‌ترین وظایف مسؤولان است.

نوروزی خاطرنشان کرد: در شرایط امروز جامعه که ویروس منحوس کرونا بر جامعه ما سایه افکنده و امکان گفتگوی مستقیم با مردم کمتر شده باید از ظرفیت فضای مجازی بهره برد و صدای مردم را شنید و به درستی به آنها پاسخ لازم را داد.

نوروزی بیان داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید استراتژی لازم را در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها داشته باشند در غیر اینصورت در زندان گذشته خود محبوس خواهند ماند.

فرماندار دشتستان تصریح کرد: مصمم بودن، باید یکی از ویژگی‌های اساسی مدیران در شرایط امروز جامعه بوده و صداقت در کلام، سلامت در عمل و شفافیت در امور باید همواره سرلوحه کارها و برنامه‌های آنها باشد.

نوروزی با اشاره به اجرای برنامه‌ها به مناسبتهای مختلف در روزهای گذشته در سطح شهرستان ابراز داشت: خوشبختانه با توجه به شرایط حاکم برجامعه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌های هفته دولت را اجرا کرده و عزاداری سالار شهیدان و ایام حزن انگیز ماه صفر و همچنین هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس  را به خوبی برگزار کرده و پشت سر گذاشتیم که جا دارد از کلیه دست اندرکاران این مراسمات و برنامه ها قدردانی نمایم.

رئیس شورای اداری شهرستان دشتستان با گرامیداشت هفته ناجا افزود: نیروی انتظامی مظهر امنیت در نظام اسلامی است و جان برکفان این نیرو، توانسته‌اند با تلاشی وصف ناپذیر به مردم خدمت نمایند.

نوروزی بیان داشت: شهرستان دشتستان در حال حاضر از امنیت بسیار خوبی برخوردار است که جا دارد از دست اندرکاران حوزه نظم و انیت شهرستان قدردانی نمایم.

فرماندار دشتستان با اشاره به طرح اکرام ایتام اظهار داشت: این طرح یعنی هر کارمند حامی یک فرزند معنوی بسیار خوب و ارزشمند است و باید به درستی اجرا شود.

وی افزود: بالغ بر دو هزار و ۶۰۰ فرزند یتیم در سطح شهرستان داریم که باید از طرف افرادی که توانایی و صلاحیت دارند حمایت شوند.

رئیس شورای اداری شهرستان دشتستان با اشاره به آموزش مجازی دانش آموزان در ایام کرونایی و ناتوانی برخی افراد از تهیه ملزومات این نوع آموزش ابراز داشت: هزار و ۷۰۰ دانش آموز نیازمند در سطح شهرستان داریم که با همکاری کمیته امداد و استفاده از ظرفیت خیرین هزار دستگاه تبلت تهیه شده و ان شاالله مابقی نیز انجام خواهد شد.

فرماندار دشتستان عنوان کرد: اقدامات خوبی در حوزه ورزش انجام شده که می‌توان به افزایش سرانه ورزشی از ۶۸ صدم به ۱٫۶ صدم، احداث ۲۹ خانه ورزش روستایی و ۸۲ مورد زمین فوتبال در سطح شهرستان اشاره کرد و در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح پیست تارتان خواهیم بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما