کدخبر : 184227
یکشنبه 27 مهر 1399 - 22:57
فاقددیدگاه
پرینت

روزهای سخت؛ پیش روی واحد تولیدی احیا شده

واحد تولید الکل در شهرستان فسا که به خاطر مشکلات مالی پیش رو چند سالی مسیر تعطیلی را گذرانده بود، پس از آمدن کرونا دوباره احیا شد، اما در حال حاضر مدیران آن کارخانه به دلیل عدم تامین مواد اولیه و مشکلات پیش آمده مالی، به دنبال فروش کارخانه هستند.

روزهای سخت؛ پیش روی واحد تولیدی احیا شده

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، یک کارخانه تولید الکل طبی که از  هفت سال پیش تعطیل شده بود، مدتی قبل دوباره وارد فاز تولید شد و محصولات خود را به عنوان نیازهای ضرروی بهداشتی جامعه در روزهای کرونایی روانه بازار کرد.

مالک کارخانه تولیدی الکل آرا در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به مشکلات متعددی که در طی سالیان گذشته با آن روبرو بوده است، بیان داشت: حدود هفت سال پیش، خط تولیدی را با استفاده از تسهیلات بانکی راه‌اندازی کردم اما به دلیل عدم توانایی در بازپرداخت اقساط تسهیلات، چندین سال درگیر محاکم قضایی شده و سرانجام نیز دادگاه، این کارخانه را به مزایده عمومی گذاشت.

یوسف پوریعقوب افزود: سرانجام در دی ماه سال گذشته با جلب نظر جمعی از طلبکاران توانستم مجدد این خط تولیدی را راه‌اندازی کنم و دو ماه بعد، با شیوع بیماری کرونا در ایران و نیاز شدید بازار به تولیدات مبتنی بر الکل، کل ظرفیت کارخانه را وارد مدار تولید کردم.

وی بیان کرد: همین امر باعث شد که ضمن بازپرداخت بخش عمده‌ای از معوقات بانکی، کمک بسزایی به تامین نیاز بازار صورت پذیرد.

پوریعقوب گفت: فرماندار فسا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان سفته جهت تهیه مواد اولیه از ما گرفت اما هیچ گونه مواد اولیه‌ به کارخانه تحویل نشد.

وی افزود: در این کارخانه تولید الکل، ۱۲ نفر مشغول به کار هستند اما به علت بدهی قصد فروش کارخانه را دارم.

مدیر کارخانه الکل آرا بیان کرد: اگر فقط یک میلیارد تومان داشتم حتی اگر مانند گذشته این مبلغ را به من قرض می‌دادند کارخانه را راه اندازی کرده و گسترش می‌دادم و در این راستا از مسئولان امر خواستار کمک و مساعدت جهت جلوگیری از تعطیلی کارخانه هستم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما