کدخبر : 184037
دوشنبه 21 مهر 1399 - 14:21
فاقددیدگاه
پرینت

سقف معافیت کالای ملوانی برابر با نرخ روز ارز تعیین شود

سیریک - نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس گفت: سقف مصوب معافیت کالای همراه ملوان ۱۵ میلیون تومان تعیین شده بود که نیاز است با توجه به افزایش نرخ ارز این معافیت با نرخ روز تعیین شود.

حسین رئیسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اذعان به اینکه بخش عظیم معیشت ساحل نشینان شرق هرمزگان به دریا وابسته است اظهار کرد: با توجه به افزایش چند برابری ارز و دلار نیاز است که به همین اندازه معافیت کالای همراه ملوان متناسب سازی و افزایش یابد.

رئیسی، با اشاره به مصوبه آئین نامه ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی اظهارداشت: ️با پیگیری های صورت گرفته بدنبال این هستیم که هر ملوان بتواند در سال ۲ بار و هر سری به مقدار هشت نیسان کالا بار ملوانی را از گمرک ترخیص کند.

وی با تاکید بر اینکه نیاز است با افزایش هزینه های تامین معیشت ساحل نشینان استان هرمزگان میزان معافیت کالاهای ملوانی نیز به همین میزان متناسب سازی و افزایش یابد، تصریح کرد: طبق مصوبه قبلی در زمانی که دلار ۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود، در هر نوبت به ازای هر ملوان تا سقف ۱۵ میلیون تومان معافیت کالای همراه ملوان تعیین شده بود که با توجه به افزایش نرخ دلار باید این معافیت به روز شود.

وی اضافه کرد: برای یکسان سازی معافیت کالای همراه ملوان ️در آینده نزدیک نشستی با استانداران نوار ساحلی کشور برگزار خواهیم کرد و تصمیمات واحدی برای ترخیص، مقدار و نوع کالاها بدون تفاوت و یکسان برای همه استان های ساحلی گرفته می شود.

رئیس خاطر نشان کرد: این مصوبه با استقبال ملوانان، صاحبان شناورهای باری و بازاریان استان هرمزگان روبرو خواهد شد، طوریکه شناورهای که از تخلیه کالا های آنها جلوگیری می شود، در قالب این طرح قرار بگیرند و بار آنها تخلیه شود.

وی در ادامه اضافه کرد: در حوزه مبادلات مرزی همکاری، تعامل و پیگیری های خوبی بین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان بوجود آمده است که در آینده ای نزدیک در معیشت ساحل نشینان تاثیر خوبی خواهد داشت.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما