کدخبر : 183861
چهارشنبه 16 مهر 1399 - 13:41
فاقددیدگاه
پرینت

بزرگان اصلاحات ارتباط خوبی با روحانی دارند/ کاندیدای ۱۴۰۰ نیستم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه بزرگان جریان اصلاحات ارتباط خوبی با روحانی دارند، گفت: برخی اصلاح‌طلبان از ابتدا به دولت انتقاد می‌کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز (چهارشنبه) محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه در حال بررسی شرایط انتخابات است، اظهار کرد: تعداد کاندیداها برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ زیاد است.

واعظی در پاسخ به این سوال که آیا اعتدال و توسعه برای انتخابات ریاست‌جمهوری با اصلاح‌طلبان ائتلاف خواهد کرد؟، گفت: خیلی تا موقع انتخابات مانده است.

وی در پاسخ به این سوال که شما برای انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا نمی‌شوید؟، گفت: خیر، مگر من بیکارم گزینه کاندیداتوری باشم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: من هفته گذشته خیلی روشن گفتم که بین اصلاح‌طلبان اختلاف نظر وجود دارد و دیدگاه‌هایشان نسبت به دولت هم یکی نیست، برخی خیلی حامی دولت هستند ولی یک عده‌ای از این‌ها هم از ابتدا به دولت انتقاد می‌کردند و من هفته گذشته جواب این‌ها را دادم.

واعظی گفت: اخیراً آقای بهزاد نبوی مصاحبه بسیار خوبی کرد و آقای خاتمی هم همیشه حامی دولت بوده است. اصلاً بزرگان اصلاحات ارتباط بسیار خوبی با آقای روحانی دارند.

برخی نمایندگان مجلس انتظارات مردم را بالا می‌برند

واعظی در ادامه در رابطه با لغو جلسه سران قوا خاطرنشان کرد: موضوعات مهمی که مربوط به مردم می‌شود در شورای عالی امنیت ملی و شورای هماهنگی اقتصادی بررسی می‌شود که همه سران قوا در آن حضور دارند و همچنین در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم بررسی می‌شود. سران قوا هم جلسات سه نفره دارند که برخی مواقع پیش می‌آید که به دلیل کاری که برای یکی از سران قوا پیش می‌آید این جلسه لغو می‌شود و خبرش هم منتشر نمی‌شود، ولی الان نمی‌دانم چرا این طور شده است.

وی ادامه داد: جلسه اخیر به دلیل پروتکل‌های بهداشتی لغو شد، از این جلساتی که اخیرا لغو شده زیاد اتفاق می‌افتد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است، گفت: در مجالس قبلی دو یا سه نفر بودند که از الفاظ نامناسب استفاده کرده و تند بودند، ولی در مجلس اخیرا تعداد آنها بیشتر شده است و این نوع ادبیات موجب تفرقه می‌شود. تا زمان انتخابات خیلی مانده اما برخی به اسم رسیدگی به مشکلات مردم سفر کرده و حرف‌های تبلیغاتی می‌زنند و انتظارات مردم را بالا می‌برند. در حالی که برای حل مشکلات مردم نباید شعار و تبلیغات انجام شود.

واعظی گفت: خود اینها در گذشته مسئولیت داشتند و حامی دولتی بودند که هیچکدام از این کارها را انجام نداد. امروز لوایح زیادی در مجلس باقی مانده اما نمایندگان به دنبال طرح‌های جدید دیگر هستند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با آخرین اقدامات دولت در خصوص مناقشه قره‌باغ بیان کرد: این موضوع از طریق جنگ حل نمی‌شود، باید تمامیت ارضی کشورها به رسمیت شناخته شود و اشغال پایان یابد. رئیس جمهور در این زمینه روشن با مقامات آذربایجان و ارمنستان صحبت کرده است و امروز هم قرار شده با پوتین در این زمینه صحبت کند.

واعظی همچنین در خصوص نحوه‌ اجرای اجباری شدن ماسک خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک در تهران به ۵۰ درصد و برخی شهرها به ۴۰ درصد رسیده است. تلاش ما از ابتدا اقدام مردم بود اما برخی می‌گویند پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنیم چون نمی‌ترسیم به همین دلیل برخی جریمه‌ها مطرح شد که اول این طرح را در تهران اجرا می‌کنیم و بنا نداریم آن را در کل کشور پیاده سازی کنیم.

وی ادامه داد: البته صحبت‌هایی که در مورد مبالغ جریمه مطرح می‌شود درست نیست. جریمه شامل این می‌شود که به افرادی که ماسک نمی‌زنند خدمات دولتی و غیردولتی داده نشود و جریمه‌هایی مشخص شود که میزان آن در حال بررسی است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با برخی ناآرامی‌ها در کشور به دلیل جنگ آذربایجان و ارمنستان، گفت: برخی در خارج از کشور تلاش می‌کنند که با استفاده از موضوع جنگ اخیر در داخل بین ارامنه و آذری‌ها اختلاف ایجاد کنند. فیلم‌هایی هم در این زمینه منتشر شده که پس از بررسی معلوم شد متعلق به ایران نیست.

واعظی در پایان در خصوص موضع دولت در مورد برنامه شورای شهر برای افزایش قیمت بلیت وسایل حمل و نقل عمومی اضافه کرد: ما با افزایش قیمت‌ها مخالف هستیم و در شورای اقتصادی دولت تلاش می‌کنیم که قیمت‌ها را پایین بیاوریم. همه بخش‌ها هم باید مراقب افزایش قیمت‌ها باشند. در این زمینه شورای شهر سازوکار خود را دارد ولی ما در دولت معتقد هستیم تا گشایشی برای مردم ایجاد نشده است، نباید دنبال افزایش قیمت‌ها بود بلکه باید قیمت‌ها را حفظ کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما