کدخبر : 183844
سه شنبه 15 مهر 1399 - 14:43
فاقددیدگاه
پرینت

وخامت جسمی ۱۰۲ بیمار در بخش های ویژه فارس/۸مبتلای دیگر جان باختند

شیراز – معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۱۰۲ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس هم اکنون در وضعیت وخیم جسمی به سر می برند.
وخامت جسمی ۱۰۲ بیمار در بخش های ویژه فارس/۸مبتلای دیگر جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبری بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از افزایش موارد نمونه گیری در آزمایشگاه‌های تشخیصی تا مرز ۳۰۳ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۵۸ هزار و ۴۷۰ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.

وی با ابراز تأسف از مرگ ۸ هم استانی دیگر در اثر کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان این بیماری از ابتدای شیوع در استان را هزار و ۳۵ نفر اعلام کرد.

معاون درمان دانشگاه در ادامه به افزایش موارد بستری بیماران مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان به ۹۱۱ مورد اشاره کرد که از این تعداد، ۱۰۲ بیمار در شرایط وخیم جسمی بوده و در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او همچنین با اعلام خبر بهبودی ۵۲ هزار و ۵۹۷ بیمار مبتلا به کرونا ویروس که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند، ابراز امیدواری کرد در طی روزهای آینده شاهد رشد قابل توجه این شاخص در استان باشیم.

افزایش قابل توجه آمار موارد مثبت و بیماران نیازمند بستری در روزهای اخیر

دکتر اکبری با اشاره به افزایش قابل توجه آمار موارد مثبت و بیماران نیازمند بستری در روزهای اخیر، گفت: تمامی ظرفیت‌های پیش بینی شده برای بستری بیماران اشغال شده و هم اکنون با محدودیت در پذیرش بیماران مشکوک و یا مثبت قطعی مبتلا به کووید ۱۹ مواجهیم.

وی از عموم مردم استان خواست تا رعایت پروتکل‌های ایمنی و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند، استفاده از ماسک را فراموش نکنند و در مکان‌های تجمعی نیز حضور نیابند تا بتوانیم با لطف خداوند، همت مردم استان و تلاش کادر سلامت، این بیماری را در استان مدیریت کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما