کدخبر : 183836
سه شنبه 15 مهر 1399 - 14:38
فاقددیدگاه
پرینت

پویش هر خانه یک حسینیه در بوشهر اجرا می‌شود

بوشهر- مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: پویش «هر خانه یک حسینیه و هر هم استانی یک زائر اربعین» در استان بوشهر اجرا می‌شود.
پویش هر خانه یک حسینیه در بوشهر اجرا می‌شود

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم، اما با توجه به شرایط خاصی که در آن قرار داریم برپایی مراسم و آئین‌های اربعین سیدالشهدا (ع) و دهه آخر صفر با شیوه‌نامه‌های ۱۷ گانه‌ای که ستاد مقابله با کرونای استان پیش از این اعلام کرده و همچنین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح استان برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: هیئت‌های مذهبی و جامعه دینی، مداحان و شبکه تبلیغی ما ثابت کردند که در برگزاری مراسم‌های دهه محرم پروتکل‌ها را به خوبی رعایت کردند و برای اربعین حسینی و همچنین دهه آخر صفر نیز همین‌گونه خواهد بود.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان بوشهر، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هیئت‌های مذهبی را یک ضرورت دانست و افزود: زیارت اربعین امسال با حالت تضرع و حفظ پروتکل‌های بهداشتی در منازل و مراکز دینی برگزار خواهد شد و استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی در شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا برای همه عزاداران حسینی یک ضرورت است.

وی بر لزوم استفاده حداکثری از فضای مجازی جهت ترویج فرهنگ اربعین و معارف و آموزه‌های دهه آخر صفر تأکید و گفت: هیئات، مراکز و محافل مذهبی در استفاده از این ظرفیت برای گسترش معارف اربعین حسینی مشارکت بیشتر داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: در اربعین حسینی یک پویش را در نظر گرفتیم با عنوان «هر خانه یک حسینیه و هر هم استانی یک زائر اربعین» که امید داریم هم استانی‌ها در این پویش مشارکت کنند تا از ظرفیت موجود استفاده برده و از فضائل زیارت سیدالشهدا بهره‌مند شویم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما