کدخبر : 183780
دوشنبه 14 مهر 1399 - 15:00
فاقددیدگاه
پرینت

هم‌چنان پیگیر «بیمه مداحان» هستیم/ علاقمندی نوجوانان به مداحی رو به افزایش است

رئیس کانون مداحان هرمزگان گفت: این موضوع نیز مطرح هست که بتوانیم جامعه مداحان را تحت پوشش بیمه قرار بدهیم.

هم‌چنان پیگیر «بیمه مداحان» هستیم/ علاقمندی نوجوانان به مداحی رو به افزایش است

اسماعیل تذرو رئیس کانون مداحان هرمزگان صبح امروز در حاشیه بازدید از آموزشگاه مداحی علمدار (ویژه نوجوانان) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: امروز توفیقی حاصل شد که بازدیدی داشته باشیم از نوجوانان و جوانان پرشور و خوب این مؤسسه که لازم می‌دانم از متولیان امر تقدیر شود.

وی افزود: بحمدالله علاقه جوانان در چند سال اخیر به بحث مداحی، ذاکری و نوحه‌خوانی بیشتر شده است و از آنجایی که فضای هیئت، فضای ساخته شدن انسان‌های بزرگ است، این یک فرصت بسیار مناسب است.

رئیس کانون مداحان هرمزگان گفت: با توجه به تکالیفی که به دوش کانون مداحان استان است، برنامه کانون، حمایت از عزیزانی است که به‌دنبال تشکیل و راه‌اندازی مؤسسات آموزشی در حوزه مداحی و ذاکری هستند و هم‌چنین نظارت بر عملکرد این مؤسسات که توانایی ارائه خدمات بهتری را از لحاظ محتوایی و کمی و کیفی داشته باشند.

تذرو با بیان اینکه در همه استان‌ها کانون مداحان شکل گرفته است، افزود: تشکیلات جدید کانون مداحان، همراه ساختاری جدید و با استفاده از ظرفیت مداحان شاخص کشوری باعث ایجاد تحول در کل کشور شد و در استان هرمزگان، عزیزان بزرگوار که شاخص هستند در حوزه مداحی در تشکیلات استان و شهرستان عضوی از این حلقه هستند.

وی عنوان داشت: امیدوار هستیم که بعد از ماه محرم برنامه‌های عملیاتی خود را برجسته‌تر کنیم و خدمات بهتری را به این صنف از افراد جامعه که شامل مداحان، ذاکران و نوحه‌خوانان چه سبک سنتی و سبک‌های جدید ارائه کنیم.

رئیس کانون مداحان هرمزگان در پاسخ به سؤوال فارس در خصوص بیمه مداحان گفت: این موضوع نیز مطرح هست که بتوانیم جامعه مداحان را تحت پوشش بیمه قرار بدهیم اما در حال حاضر عملیاتی نشده است.

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در هرمزگان نیر در خصوص برنامه‌های آستان برای اربعین و صفر گفت: هر ساله عزیزان خادم‌یار در اواخر ماه صفر در استان و شهرستان‌ها و هم اعزام نیروهای داوطلبانه به مشهدالرضا از طریق کانون مبلغان و کانون‌های عمومی، خدمات خوبی را ارائه می‌کنند و امیدوار هستیم امسال هم برنامه  اعزام را در دستور کار داشته باشیم.

وی اضافه کرد: خدمات و موکب‌ها در خود شهرها راه‌اندازی خواهد شد و طرح نان نذری و تبرکی امام رضا(ع) را در پیش رو داریم که ان‌شاءالله در این طرح ۱۵۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار خواهیم داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما