کدخبر : 183768
دوشنبه 14 مهر 1399 - 14:54
فاقددیدگاه
پرینت

بررسی پرونده تخلف ۲۱۵ شرکت حمل و نقل کالا و مسافر در خوزستان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان از رسیدگی به پرونده تخلف 215 شرکت حمل‌و‌نقل کالا و مسافر استان طی 6 ماه سال جاری خبر داد.

بررسی پرونده تخلف 215 شرکت حمل و نقل کالا و مسافر در خوزستان

غلامعباس بهرامی‌نیا، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز ضمن اشاره به بررسی ۲۱۵ پرونده تخلف شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای از ابتدای سال جاری تا کنون، اظهار کرد: از این تعداد ۱۳۰ پرونده در حوزه کالا و ۸۵ پرونده در حوزه مسافر بودند.

وی افزود: در حوزه شرکت‌های حمل‌ونقل کالا، برای ۲۰ شرکت حکم تعطیلی، ۷۰ شرکت مشمول پرداخت جریمه نقدی، ۱۰ شرکت تذکر کتبی دریافت و ۱۰ شرکت نیز ملزم به رعایت ضوابط و تبرئه شدند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد: در حوزه شرکت‌های حمل‌و‌نقل مسافربری نیز ۲۰ شرکت تذکر کتبی دریافت، ۶۰ شرکت مشمول جریمه نقدی و پنج شرکت تبرئه شدند و طبق بررسی‌های صورت گرفته، هیچ شرکتی در این حوزه مشمول تعطیلی نشد.

وی افزود: عمده تخلف شرکت‌های حمل‌و‌نقل کالا، صدور بارنامه خارج از حوزه فعالیت و عدم پرداخت کرایه به رانندگان و عمده تخلف شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر، صدور صورت وضعیت بدون کد رهگیری است.

وی افزود: این اداره کل ضوابط تأسیس و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل‌ونقل بین شهری را ابلاغ کرده و همه شرکت‌های حمل‌ونقل خوزستان ملزم به اجرای این ضوابط هستند.

بهرامی‌نیا گفت: طبق این ضوابط در صورت توقف فعالیت‌های حمل‌ونقل این شرکت‌ها، پروانه فعالیت آنها توسط این اداره بررسی و در صورت تخلف لغو می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما