کدخبر : 183721
یکشنبه 13 مهر 1399 - 14:39
فاقددیدگاه
پرینت

امکان ملاقات آنلاین تصویری زندانیان در بندرعباس فراهم شد

طی مراسمی با حضور رییس کل دادگستری استان هرمزگان، سالن ملاقات الکترونیک زندان بندرعباس افتتاح و امکان ارتباط آنلاین تصویری میان زندانیان و خانواده هایشان برای نخستین بار در کشور فراهم شد.

امکان ملاقات آنلاین تصویری زندانیان در بندرعباس فراهم شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در مراسمی با حضور رییس کل دادگستری استان هرمزگان،دادستان بندرعباس و مدیر کل زندان های استان، سالن ملاقات الکترونیک زندان مرکزی بندرعباس افتتاح شد.

علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این مراسم اظهار داشت :  در راستای اجرای سیاست های کلان دستگاه قضایی خصوصا ًبه منظور تحقق شعار” قوه قضاییه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی” با پیگیری دستگاه قضایی استان ،سالن ملاقات الکترونیک در محل زندان مرکزی بندرعباس افتتاح و راه اندازی شده است.

وی در ادامه افزود: این سالن شامل یک واحد اپراتور نظارت بر ملاقات الکترونیکی و ۱۰ اتاق ملاقات زندانیان با تجهیزات  انتقال آنلاین صوت و تصویر می‌باشد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این اقدام منطبق با مقررات جدید قضایی خصوصاً مواد ۱۷۵، ۵۲۸ و ۶۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری می‌باشد و در راستای تکریم ارباب رجوع، ارتقای شاخص‌های اصلاحی و تربیتی زندان و کاهش مشکلات و هزینه‌های زندانیان وخانواده هایشان خصوصاً با توجه به شیوع ویروس کرونا صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه پس از افتتاح سالن ملاقات الکترونیک در زندان بندرعباس، ضرورت مراجعه حضوری خانواده زندانیان برای ملاقات با آنها کاهش خواهد یافت، تصریح کرد: اجرای این طرح برای اولین بار در کشور صورت گرفته است و پیش نویس دستورالعمل اجرایی آن نیز در استان هرمزگان تهیه شده است.

صالحی یادآور شد: پیش از این، سه نوع ملاقات در زندان ها انجام می شد که شامل ملاقات حضوری، ملاقات از طریق کابین و ملاقات خصوصی می شد و اکنون ملاقات الکترونیکی (تصویری) نیز به عنوان مدل جدید ملاقات و در قالب امتیاز به زندانیانی تعلق می‌گیرد که در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندان شرکت فعال داشته و از حسن رفتار برخوردار می‌باشند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: شیوه ملاقات الکترونیک بسیار ساده و کاربردی و در بستر امن سامانه های قوه قضاییه صورت می گیرد و هیچ گونه هزینه ای برای زندانی وخانواده ایشان دربرندارد.

وی در خصوص جزئیات این طرح اظهار داشت: پس از هماهنگی لازم واحراز هویت، لینک برقراری ارتباط تصویری از طریق پیامک توسط اپراتور و ناظر ملاقات الکترونیکی به گوشی هوشمند یا رایانه شخصی خانواده زندانی ارسال می‌شود و آنها با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود وارد پایگاه الکترونیک قوه قضاییه شده و ملاقات تصویری خود را برقرار می کنند و در مدت زمان تعیین شده امکان ملاقات صوتی و تصویری مهیا می‌شود.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: هزینه‌های فنی این اقدام شایسته از طریق انجمن حمایت از زندانیان تأمین شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما