کدخبر : 183705
یکشنبه 13 مهر 1399 - 14:29
فاقددیدگاه
پرینت

راه اندازی دپارتمان انرژی کشور در استان بوشهر

نماینده مردم جم، عسلویه، دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی دپارتمان انرژی کشور در استان بوشهر خبر داد.

راه اندازی دپارتمان انرژی کشور در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت الاسلام موسی احمدی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت اشتغال و مهارت آموزی جوانان شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر که با حضور رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در عسلویه برگزار شد، اظهار داشت: به منظور تأمین نیرو‌های فنی موردنیاز، دپارتمان انرژی کشور با تلاش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر راه‌اندازی شده است که نقش مهمی در مهارت افزایی و اشتغال زایی جوانان مناطق مستقر در اطراف صنایع و مجتمع‌های صنعتی دارد.

نماینده مردم جم، عسلویه، دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم منطقه پارس جنوبی در تولید، اقتصاد و اشتغال، افزود: توجه به مهارت آموزی جوانان مناطق و شهرستان‌های هم‌جوار پارس جنوبی امری مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه مهارت نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد، ادامه داد: یکی از اولویت‌ها توجه به اشتغال نیرو‌ها در صنایع پارس جنوبی و ارتقای توانمندی نیرو‌های شاغل در صنایع است.

احمدی، حرفه‌آموزی و مهارت آموزی را حلقه گمشده مراکز آموزش علمی در ایران دانست و تاکید کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت‌های استان‌ها و مناطق، دپارتمان ملی مهارت اجرایی و راه‌اندازی کرده است.

 نماینده مردم جم، عسلویه، دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در عرصه تولید و اشتغال است، گفت: با تعامل بین وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها می‌توان از این ظرفیت‌ها برای حل مشکلات مناطق استفاده کنیم که در این زمینه هماهنگی بین وزارت نفت و نیرو در بهره‌برداری از ظرفیت خلیج فارس، نیروگاه‌های گازی، آب شیرین‌کن‌های مستقر در صنایع نفت ضروری است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما