کدخبر : 183570
شنبه 5 مهر 1399 - 14:45
فاقددیدگاه
پرینت

موافقت نامه ای در خصوص آب بیرم با سازمان آب منطقه ای وجود ندارد

شیراز- مدیر عامل سازمان آب منطقه ای استان فارس گفت: در خصوص آب رسانی به بیرم هیچگونه موافقت نامه ای با آب منطقه ای منعقد نشده است.
موافقت نامه ای در خصوص آب بیرم با سازمان  آب منطقه ای وجود ندارد

حمید رضا دهقانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هیچ موافقت نامه‌ای در خصوص آبرسانی به شهر بی رم با این سازمان منعقد نشده است افزود: در موارد خاص اگر توان فنی انجام پروژه‌ای وجود نداشته باشد این کار به سازمان آب منطقه‌ای واگذار می‌شود که در مورد آب بی رم تاکنون چنین مکاتبه و موافقت نامه‌ای صورت نگرفته است.

دهقانی با اشاره به اینکه وظیفه اب منطقه‌ای، سد سازی و صدور مجوز برداشت از آب سطحی و حفر چاه هاست افزود: بر اساس آنچه در اساسنامه آب و فاضلاب قید شده است پروژه‌های آب رسانی در شهرستان‌ها و شهرها بر عهده ما نیست و شرکت آب منطقه‌ای فارس عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب می‌باشد.

مدیر عامل سازمان آب منطقه‌ای استان فارس با یادآوری اینکه هر پروژه باید ابتدا کد پروژه را از برنامه و بودجه دریافت کند افزود: پس از دریافت کد و تأمین اعتبار دستگاه بهره برداری آبفا با یک شرکت قراردادی منعقد می‌کند در غیر این صورت این مسیر در ذی حسابی به عنوان کار خلاف قانون قلمداد می‌شود.

دهقانی با اشاره مسیر طراحی و اجرای دیگر پروژه‌ها گفت: بطور مثال در سد سازی بعد از تأیید پروژه و دریافت کد مستندات کامل از قبیل طراحی، پدافند و محاسبات ارائه و اعتبار سالانه مصوب و به پیمانکار داده می‌شود و در روز افتتاحیه پروژه تحویل داده می‌شود که کارفرمای اصلی در پروژه‌های آبرسانی آبفای کشور است.

مدیر عامل سازمان آب منطقه‌ای استان فارس اظهار داشت: پروژه‌های بسیاری همانند پروژه آبرسانی لار و لامرد و آباده توسط مجموعه ما انجام شده است اما تا کنون هیچ نوع موافقت نامه‌ای با مجموعه آب منطقه‌ای فارس در خصوص آب بی رم منعقد نشده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما