کدخبر : 183568
شنبه 5 مهر 1399 - 14:44
فاقددیدگاه
پرینت

دومین نمایشگاه هنری «پلاک صلح» در شیراز برگزار می‌شود

شیراز- دومین نمایشگاه هنری «پلاک صلح» با حمایت ایکوم ایران توسط نگارخانه سروناز برگزار خواهد شد.
دومین نمایشگاه هنری «پلاک صلح» در شیراز برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت روز جهانی صلح دومین نمایشگاه «پلاک صلح» توسط گالری سروناز شیراز به کیوریتوری اعظم امینی از اعضای کارگروه هنرهای تجسمی ایکوم ایران در خانه موزه تیمور تاش (دانشکده دافوس) برگزار شد.

نمایشگاه گردان این رویداد به خبرنگار مهر، گفت: داوری آثار رسیده به دبیرخانه نمایشگاه پلاک صلح هفته گذشته در خانه موزه بتهوون با حضور رئیس ایکوم ایران و محسن امیری و امیر نصیری و اعظم امینی، دبیر و طراح این رویداد برگزار شد.

اعظم امینی با بیان اینکه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه بین المللی کتاب صلح و دفاع با حضور اساتید و امرای ارتش و سپاه و دانشجویان در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (دافوس) برگزار شد، افزود: نمایشگاه کتاب و آثار نگارشی مکتوب (پایان نامه) در زمینه صلح و دفاع و نیز نمایشگاه پلاک صلح مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این مراسم رئیس دانشگاه دافوس از رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم ایران) بدلیل همکاری و برگزاری دومین نمایشگاه پلاک صلح و همچنین وبیناری تحت عنوان موزه‌ها و جایگاه آن در صلح تقدیر به عمل آورد.

دبیر و طراح دومین نمایشگاه پلاک صلح همچنین اعلام کرد: ۳۸ اثر به نمایشگاه راه پیدا کرد که ۶ اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

وی درباره برگزاری نمایشگاه فوق در شیراز، بیان کرد: برگزاری نمایشگاه پلاک صلح منوط به برپایی آئین گشایش و برگزاری نشست تخصصی است که با شرایط کرونا امیدواریم این امکان فراهم شود تا پایان مهرماه نگارخانه سروناز شیراز میزبان این رویداد باشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما