کدخبر : 183366
دوشنبه 24 شهریور 1399 - 14:53
فاقددیدگاه
پرینت

در «پاتل تازیان» چه خبر است؟/ زمین‌خواری ۲۰ هکتاری در سایه غفلت مسؤولان!

برخی مردم محلی می‌گویند: گروهی با تبانی و قلدری در منطقه پاتل تازیان دست به یک زمین‌خواری وسیع زده‌اند که اسناد آن را نیز برای فارس ارسال داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، تازیان در ۳۵ کیلومتری شمال غربی بندرعباس به تازگی به شهر تبدیل شده و مجاورت این منطقه با بندرعباس و اراضی وسیع و گسترده طرح توسعه بندر شهید رجایی از یک سو و همجواری با پالایشگاه‌های مهم بندرعباس و نفت ستاره خلیج فارس و روند رو به توسعه محورهای مواصلاتی آن موجب شده تا تمایل به خوش‌نشینی در این منطقه افزایش یافته و بسیاری علاقمند به تهیه قطعه زمینی برای ساخت ویلا در آن باشند.

تفاوت دمایی آن با بندرعباس و بافت گیاهی و پوشش خاص منطقه‌ای آن نیز در سال‌های اخیر از این منطقه یک کانون گردشگری ساخته است.

اما منابع محلی به همراه اسناد و مدارک متقنی می‌گویند یک گروه خاص در پاتل تازیان حدود ۲۰ هکتار از اراضی ملی را تصرف غیرقانونی کرده و با ضرب و شتم و تهدید مردم محلی و برخی زد و بندها اقدام به زمین‌خواری کرده‌اند که مورد غفلت مسؤولان امر قرار گرفته و روز به روز بر دامنه تعرضات این گروه که سابقه محکومیت کیفری در این مورد دارند، افزوده می‌شود.

شهرداری تازیان و دهیاری منطقه نیز بارها با دستگاه‌های مسؤول در این زمینه نامه‌نگاری و مذاکره کرده‌اند اما این روند زمین‌خواری هنوز متوقف نشده و با قلدری ادامه دارد.

این زمین‌خواری در شرق شهر تازیان و در وسعتی بالغ بر ۲۰ هکتار صورت گرفته است و طی ۵ سال اخیر روز به روز بر وسعت آن نیز افزوده شده است.

 این اراضی مطلقا اراضی «ملی» به شمار می‌روند که با برخی زد و بندها توسط این عده خاص که هر قطعه زمین دو هزار متری را به صورت قول‌نامه‌ای تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز به فروش می‌رسانند، تصرف شده است و کشاورزان زمین‌های همجوار و مردم منطقه را نیز با تهدید و ارعاب مجبور به تبعیت از اقدامات و تصمیمات خویش می‌کنند.

مردم محلی نیز تاکنون در چندین نوبت اقدام به تهیه استشهاد محلی کرده‌اند اما دستگاه‌های دولتی مسؤول در این زمینه عملا اقدامی امیدآفرین به نفع مردم انجام نداده‌اند.

خبرگزاری فارس هرمزگان مجموعه‌ای از اسناد و مدارک جمع‌آوری شده در قالب پرونده‌ای ۲۵۰ صفحه‌ای از این زمین‌خواری بزرگ در اختیار دارد که نشان از یک تخلف بزرگ و پیچیده است که بزودی به‌همراه تصاویر و فیلم‌هایی از مردم منطقه و اظهارات آنان در این خصوص را منتشر خواهد کرد.

مردم منطقه پاتل تازیان شدیدا به حمایت دستگاه قضایی در این زمینه امیدوارند…

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما