کدخبر : 183223
پنجشنبه 20 شهریور 1399 - 22:50
فاقددیدگاه
پرینت

فرانسه: تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران بی‌اعتبار است

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای تلاش آمریکا برای بازگرداندن قطعنامه‌های تحریمی سازمان ملل علیه ایران را «بی‌اعتبار» توصیف کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را «بی‌اعتبار» توصیف کرده است.

پیش از این وزارت خارجه آلمان از رایزنی «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان، «دومینیک راب»، وزیر خارجه انگلیس و «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه درباره گام‌های بعدی در خصوص برجام خبر داده بود.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای درباره این رایزنی‌ها خاطرنشان کرده است: «وزیر خارجه فرانسه با همتایانش درباره گام‌های بعدی درباره این مسئله (ایران) رایزنی کرد.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «در خلال این جلسه، او بار دیگر بر اهمیت تلاش‌های مشترک این سه کشور برای حفظ این توافق هسته‌ای که در سال ۲۰۱۵ با ایران منعقد شد، به خصوص در شرایط تلاش‌های بی‌اعتبار ایالات متحده برای بازاعمال تحریم‌های چندجانبه علیه ایران، تأکید کرد.»

فرانسه در این بیانیه همچنین از ایران خواسته در آنچه به ادعای این کشور اقدامات «ناسازگار با تعهدات هسته‌ای» است تجدیدنظر کرده و به پایبندی کامل توافق بازگردد.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: «وزیر خارجه همچنین بر ضرورت تجدیدنظر ایران در اقدامات ناسازگار با تعهدات هسته‌ای این کشور و بازگشت فوری به اجرای کامل آن تعهدات تأکید کرد.»

مطابق این بیانیه، وزیر خارجه فرانسه خواستار ادامه تلاش‌های مشترک فرانسه، آلمان و انگلیس در این چارچوب شده و آن را برای حمایت از برجام، «کلیدی» توصیف کرده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما