کدخبر : 183153
چهارشنبه 19 شهریور 1399 - 15:12
فاقددیدگاه
پرینت

کمبود مربی بهداشت در مدارس و عدم همکاری ادارات در گشت مشترک بر بازار گچساران

مسئول واحد بهداشت محیط گچساران گفت: مدارس ما نیروی کافی ندارد و حداقل یک نیروی آموزش دیده باید در مدارس حضور داشته باشند که قبل و بعد از برگزاری کلاس درس ضدعفونی و گندزدایی کامل شود.

 به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سامان مرادی  در نشست ستاد مقابله با کرونا  با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: پیش بینی می شود که  در هفته اول مهر ماه با ازدحام جمعیت دانش آموزی مواجه خواهیم شد.

 وی به کمبود مربی بهداشت در مدارس برای آموزش و نظارت بر گندزدایی مدارس اشاره و ابراز کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و حضور دانش آموزان در مدارس ، گندزدایی و ضدعفونی بایستی به صورت مستمر و روزانه انجام گیرد.

مسئول واحد بهداشت محیط گچساران گفت:مدارس ما نیروی کافی ندارد و حداقل یک نیروی  آموزش دیده باید در مدارس حضور داشته باشند که قبل و بعد از برگزاری کلاس درس ضدعفونی و گندزدایی کامل شود.

مرادی عنوان کرد: مدارس خاص در شهرستان تعداد آنها کم است و رعایت بهداشت در آنها ایده آل است اما ما باید به فکر مدارس دیگر باشیم.

وی در ادامه به گشت‌های مشترک  از بازار و صنوف پرریسک اشاره و عنوان کرد: متاسفانه هنوز برای ما گشت مشترک به درستی تعریف نشده و در گشت‌های مشترک ادارات همکاری ندارند.

 وی تصریح کرد: شهروندان در این مدت پروتکل های بهداشتی را به درستی رعایت می‌کردند اما متاسفانه  از هفته قبل استفاده از ماسک در شهرستان به ۷۰درصد رسیده است.

 مسئول واحد بهداشت محیط گچساران خاطرنشان کرد: طولانی شدن روند این بیماری موجب فرسودگی نیروها و کادر درمان و بهداشت شده است که انتظار می‌رود ادارات در تکمیل چک لیست با کادر بهداشت همکاری داشته باشند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما