کدخبر : 183149
چهارشنبه 19 شهریور 1399 - 15:06
فاقددیدگاه
پرینت

فارس من| شهر پس از گذشت بیش از یک سال دارای شهردار می شود

رئیس شورای شهر فیروزآباد از معرفی گزینه جدید شهرداری به استانداری خبر داد که به جهت پذیرفته شدن این گزینه، دغدغه مردم فیروزآباد از فقدان طولانی‌مدت شهردار، مرتفع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، چندی پیش بود که سوژه‌ای در سامانه فارس من خبرگزاری فارس با عنوان« شهرستان فیروزآباد فارس شهردار ندارد» ثبت‌شده و در قسمت توضیحات آن آمده بود: «شهر ما نزدیک یک سال است که شهردار ندارد، هر چه هم از شورای شهر مطالبه می‌کنیم، هیچ فایده‌ای ندارد و این شورا اصلی‌ترین وظیفه خود یعنی انتخاب شهردار را زمین گذاشته است. از مسئولان می‌خواهیم پیگیری کنند»

پس از به حدنصاب رسیدن حمایت‌ها از این کمپین، خبرنگار فارس مطالبه مطرح‌شده را از سوی رئیس شورای شهر فیروزآباد و همچنین معاون خدمات شهری و شوراهای استانداری فارس پیگیری کرد.

 مشکلات فیروزآباد ناشی از غفلت معاون خدمات شهری استانداری است

رئیس شورای شهر فیروزآباد در این خصوص به خبرنگار فارس می‌گوید: سال گذشته گزینه‌ای را برای شهرداری این شهرستان به استانداری معرفی کردیم که مورد تأیید استانداری واقع نشد و وی از سوی دیوان عدالت این اتفاق را مورد پیگیری قضایی قرار داد.

مسلم اولاد با بیان اینکه کل مشکلات شهر فیروزآباد به علت بی‌سوادی معاون خدمات شهری استانداری است، اضافه می‌کند: خردادماه سال گذشته اگر وی سر موعد مقرر تعیین‌ شده از سوی دیوان عدالت، جهت انتخاب شهردار فیروزآباد تصمیم گرفته بود حال و باگذشت بیش از یک سال ما بلاتکلیف و بدون شهردار نمی‌ماندیم.

وی در ادامه افزود: خردادماه امسال نیز شعبه ۶ اجرای احکام حکمی را صادر کرد که در آن آمده بود «استانداری باید به‌محض رؤیت این دستور قضایی نسبت به صدور حکم شهردار فیروزآباد اقدام نماید و نتیجه قطعی را به این شعبه ارسال کند».

رئیس شورای شهر فیروزآباد عنوان می‌کند: اما متأسفانه باز هم حکم به بهانه عدم صلاحیت گزینه پیشنهادی اجرا نشده و دفتر شهری استانداری اعتراض گذاشت و هم‌اکنون نیز در شعبه تجدیدنظر در حال بررسی است.

اولاد با اشاره به اینکه شورای شهر، گزینه جدید را برای کسوت شهردار این شهر دارد، تنها مطالبه خود را ارسال نامه مکتوب از سوی استانداری به شورا جهت اجازه معرفی و انتخاب شهردار جدید بیان می‌کند.

فارس من| شهر پس از گذشت بیش از یک سال دارای شهردار می شود

نامه کهنه نمی‌شود

در ادامه به سراغ معاون امور شهری استانداری رفته و علت به تعویق افتادن یک سال و ۴ ماهه انتخاب شهردار فیروزآباد را از سوی وی پیگیر شدم.

کهندل در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار می‌کند: طبق قانون انتخاب شهردار از وظایف شورای شهر است در خردادماه سال ۹۸ به اعضای شورا نامه زده شد که گزینه پیشنهادی شما تأیید صلاحیت نشده و فاقد سابقه اجرایی بوده و گزینه جدید را معرفی کنید.

وی در جواب خبرنگار فارس مبنی بر درخواست رئیس شورا جهت ارسال نامه مکتوب از سوی استانداری به آنها برای معرفی شهردار جدید، عنوان می‌کند: انتخاب شهردار فیروزآباد تبدیل به مثنوی هفتاد من کاغذ شده است و ادامه‌دار شدن این جریان تنها از روی شیطنت خود اعضای شورا است.
کهندل در ادامه می‌گوید: نامه کهنه یا فاسد نمی‌شود و شورای شهر می‌تواند با استناد به همان نامه پارسال شهردار جدید را انتخاب و معرفی کند.

اما رئیس شورای شهر فیروزآباد در جواب ادعای معاون خدمات شهری و شوراهای استانداری فارس می‌گوید: دیوان عدالت به ما اجازه انتخاب مستقیم شهردار را نداده و همچنین به دلیل اینکه در خرداد سال ۹۹ از سوی دیوان عدالت جهت تعیین تکلیف و صادر شدن حکم شهردار به استانداری نامه ابلاغ‌ شده ما اجازه استناد به نامه سال گذشته را نداریم و اینجا بوده که بحث قانونی تقدم و تأخر در مدارک مطرح می‌شود.

در ادامه معاون خدمات شهری و شوراهای استانداری صحبت رئیس شورای شهر فیروزآباد را بهانه تلقی کرده و عنوان می‌کند: تأییدیه شهردار با من است و بنده نیز این اجازه را می‌دهم که با استناد به نامه سال گذشته گزینه جدید را معرفی کنند.

در پایان موضوع مطرح‌ شده از سوی کهندل را به رئیس شورای شهر فیروزآباد منتقل کرده و پس از گذشت مدتی جهت پیگیری مجدد خبرنگار فارس از روند کار در آخرین تماس با مسلم اولاد وی خبر از معرفی گزینه جدید شهرداری را به استانداری داد که به جهت پذیرفته شدن این گزینه، دغدغه مردم فیروزآباد به جهت عدم داشتن شهردار مرتفع خواهد شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما