کدخبر : 183111
سه شنبه 18 شهریور 1399 - 14:51
فاقددیدگاه
پرینت

وضعیت وخیم ۸۸ بیمار کووید ۱۹ فارس در بخش‌های مراقبت ویژه

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آمار کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته از افزایش تست‌های تشخیصی به ۲۶۲ هزار مورد خبر داد و گفت: وضعیت 88 بیمار کووید 19 در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در استان وخیم گزارش شده است.

وضعیت وخیم ۸۸ بیمار کووید ۱۹ فارس در بخش‌های مراقبت ویژه

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام آمار کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته از افزایش تست های تشخیصی به ۲۶۲ هزار مورد خبر داد که از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در آزمایشگاه های تشخیصی استان بررسی شده است.

عبدالرسول همتی افزود: بر اساس آخرین آمارها، موارد مثبت قطعی ابتلا به کروناویروس در فارس از ابتدای شیوع تاکنون به ۴۵ هزار و ۵۶۵ مورد رسیده است که از این تعداد تاکنون ۴۲ هزار و ۳۹۷ مورد با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی با اعلام جان باختن چهار هم‌استانی طی ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به کروناویروس گفت: با افزوده شدن این تعداد، آمار جان‌باختگان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون به ۸۶۴ نفر افزایش یافت.

همتی همچنین با اشاره به بستری ۷۱۳ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در مراکز درمانی استان، اظهار داشت: از این تعداد ۸۸ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که امیدواریم به زودی شاهد بهبودی و سلامت آنان باشیم.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه گزارش امروز به تفکیک مبتلایان بر اساس گروه سنی پرداخت و افزود: بر اساس آخرین آمارهای کروناویروس در استان فارس، تاکنون دو درصد از مبتلایان در گروه سنی زیر ۱۰ سال، ۶۹ درصد در گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال و ۲۹ درصد نیز در گروه سنی بالای ۵۰ سال بوده اند.

این مقام مسوول ادامه داد: گروه سنی زیر ۱۰ سال یک درصد آمار جانباختگان، گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال ۱۳ درصد و گروه سنی بالای پنجاه سال، متاسفانه ۸۶ درصد آمار جانباختگان کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند که همین امر لزوم توجه جدی به مراقبت از سلامت سالمندان، به عنوان گروه در معرض خطر این بیماری را افزایش می دهد.

همتی در پایان تاکید کرد: در شرایط فعلی و به‌ویژه با نزدیک شدن به فصل شیوع آنفولانزا باید نسبت به حفظ سلامت سالمندان دقت ویژه داشته و با رعایت اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست‌ها و حفظ فاصله فیزیکی، شاهد مهار این بیماری باشیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما