کدخبر : 183098
سه شنبه 18 شهریور 1399 - 14:35
فاقددیدگاه
پرینت

گزارش قیمت‌ کالاها در اختیار رئیس‌جمهور قرار می‌گیرد/ تا تنش ارزی سامان نیابد، شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود

سخنگوی دولت گفت: دقیق ترین گزارش‌ها درباره قیمت ها و تحولات بازار به‌خصوص در مورد ۱۰۰ قلم کالاهای ضروری به‌طور نوبه ای تهیه و در اختیار رییس جمهور و اعضای دولت قرار می‌گیرد.

گزارش قیمت‌ کالاها در اختیار رئیس‌جمهور قرار می‌گیرد/ تا تنش ارزی سامان نیابد، شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود

به گزارش خبرگزاری فارس، خبرنگار این خبرگزاری در نشست خبری امروز سخنگوی دولت از علی ربیعی پرسید: آقای محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور گفته که برای خرید به بازار نمی‌رود و خبری از قیمتها ندارد، آیا شما و بقیه دولتمردان این روزها به بازار رفته اید و از قیمتها خبر دارید؟ اگر مطلع نیستید باید خدمتتان عرض کنم که هر روزی که مردم به بازار مراجعه می‌کنند شاهد افزایش لحظه ای قیمتها ازجمله در بازار مسکن و خودرو هستند. برای همه مردم سوال شده که دولت اصلا از اوضاع باخبر است و دولتمردان کاری برای مدیریت بازار می‌کنند یا خیر؟

ربیعی در پاسخ گفت: اینکه یک مقام مسئول، صادقانه گفته که همسرش خرید انجام می‌دهد آیا کار اشتباهی است؟ آیا درست بود که دروغ گفته شود یا مثلا گفته شود در محله ما قیمت ها ارزان است؟

سخنگوی دولت ادامه داد: دقیق ترین گزارش‌ها درباره قیمت ها و تحولات بازار به خصوص در مورد ۱۰۰ قلم کالاهای ضروری و مهم توسط دستگاه‌هایی چون وزارت اطلاعات، کشور، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی بطور نوبه ای تهیه و در اختیار رییس جمهور و اعضای دولت قرار می‌گیرد. باید بدانیم تا زمانی که تنش قیمت ارز که ناشی از تحریم بوجود آمده را نتوانیم به سامان برسانیم این مشکلات را شاهد خواهیم بود.

ربیعی با بیان اینکه علیرغم حرکات جدید آمریکایی‌ها و فشارهای بین المللی که روان جامعه را هدف قرار داده اند تلاش می‌کنیم تکانه‌های ارزی را به ثبات برسانیم، تصریح کرد: کاهش تورم را بانک مرکزی و ستاد اقتصادی دنبال کرده اند. امیدواریم مسیر نرخ تورم در کانال های هدف گذاری شده قرار بگیرد، اما مشخصاً خودم قیمت برخی کالاها را که می‌خرم می‌دانم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما