کدخبر : 183073
سه شنبه 18 شهریور 1399 - 14:19
فاقددیدگاه
پرینت

محصولات تایید شده با مهر دامپزشکی هیچگونه مشکلی ندارند

شیراز- معاون سلامت دامپزشکی شیراز با بیان اینکه تمام گوشت های ارائه شده با مهر و لیبل دامپزشکی، بهداشتی هستند گفت: هیچ‌ محصولی بدون بررسی دامپزشکی از کشتارگاه ها خارج نمی شود.

دکتر منصور بستانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بیماری در دام امری طبیعی است، گفت: سل حیوانی از جمله بیماری‌های دام است که ممکن است در هر زمانی در دام مشاهده شود.

بستانیان با اشاره به اینکه در کشتارگاه تمامی دام‌ها قبل از کشتار معاینه دقیق می‌شوند افزود: پس از کشتار توسط تیم حاضر در کشتارگاه لاشه بررسی و ارزیابی می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه علائم الودگی بخشی از لاشه یا تمام آن از چرخه عرضه خارج می‌گردد.

معاون سلامت دامپزشکی با تاکید بر اینکه تمامی محصولات عرضه شده در مراکز مجاز گوشت مورد بازرسی و ارزیابی قرار می‌گیرند افزود: این اطمینان خاطر به مردم داده می‌شود که هر نوع گوشتی که با مهر و لیبل سلامت دامپزشکی عرضه می‌شود قابل استفاده است و جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد.

وی با یادآوری اینکه مردم گوشت را از مراکز مورد تأیید تهیه کنند تصریح کرد: تمام مراحل کشتار و عرضه گوشت با دقت تمام و بررسی‌های بهداشتی و کارشناسی صورت می‌گیرد و مردم از این بابت می‌توانند با خیال راحت محصولات را تهیه و استفاده کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما