کدخبر : 183046
سه شنبه 18 شهریور 1399 - 0:32
فاقددیدگاه
پرینت

از سهل‌انگاری مدیران تا مصالح بی‌کیفیت؛ وضعیت بد سرویس‌ بهداشتی مدارس کهگیلویه و بویراحمد

بسیاری از مدارس کهگیلویه و بویراحمد به دلایلی از جمله حفاظت بسیار بد و سهل انگاری مدیران مدارس اکنون وضعیت خوبی از لحاظ برخی امکانات از جمله سرویس‌های بهداشتی ندارند.

از سهل‌انگاری مدیران تا مصالح بی‌کیفیت؛ وضعیت بد سرویس‌ بهداشتی مدارس کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج یکی از خدمات بی‌نظیر در روستاهای سراسر کشور ساخت مدرسه و فضاهای آموزشی است که در حال حاضر دورترین و صعب‌ العبورترین مدارس در مناطق محروم کشور از نعمت مدرسه و فضاهای آموزشی برخوردارند.

در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز مدارس تا آخرین نقطه استان و در محروم‌ترین و دورترین مناطق ساخته شده و بهترین فضاهای آموزشی در اختیار دانش‌آموزان روستایی است هر چند که برخی روستاها هنوز مدرسه نوساز دارند اما درصد بالایی از آن‌ها اکنون بهترین فضای آموزشی را دارند.

به گزارش فارس برخی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد هر چند قدمت چندانی ندارند و جز مدارس نوساز با عمر زیر ۱۰ سال هستند اما همین مدارس به دلایلی از جمله حفاظت بسیار بد و سهل انگاری مدیران مدارس اکنون وضعیت خوبی از لحاظ برخی امکانات از جمله سرویس‌های بهداشتی ندارند.

داستان سرویس‌های بهداشتی مدارس در استان کهگیلویه و بویراحمد خود گزارشی مفصل را می‌طلبد چرا که از یک طرف استفاده از مصالح بسیار بی‌کیفیت و از سوی دیگر رها شدن مدارس در فصل تابستان موجب شده که سرویس‌های بهداشتی و آبخوری مدارس در بسیاری از نقاط استان به خصوص در مناطق روستایی تنها با واژه «افتضاح» قابل توصیف باشند.

متاسفانه یکی از دلایل این معضل بزرگ در مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد به عدم بازرسی و نظارت درست بر مدارس برمی‌گردد و آموزشگاه‌های استان بدون هرگونه نظارتی دست به دست به مدیران تحویل داده می‌شود.

همین یکی دو سال گذشته بود که امام جمعه و بخشدار کبگیان از وضعیت بسیار بد سرویس‌های بهداشتی مدارس این بخش نزد استاندار گلایه‌هایی داشتند و امسال نیز در بحبوحه کرونا بسیار از مدارس استان از داشتن سرویس بهداشتی به معنای واقعی کلمه محروم هستند.

فرماندار بویراحمد در ستاد کرونا از ساخت و تکمیل ۷۰ چشمه بهداشتی در مدارس این شهرستان خبر داد اما آن را ناکافی دانست که باید فکری به حال این مشکل شود.

در روزهایی که ویروس کرونا سخت می‌تازد و والدین از حضور دانش‌آموزان خود در مدارس واهمه دارند باید به چنین وضعیتی رسیدگی شود و دایره خدمات ادارات آموزش و پرورش در مناطق ۱۳ گانه استان نظارت کافی بر فضای فیزیکی مدارس داشته باشند تا مدیران در حفاظت از مدارس سهل‌انگاری به خرج ندهند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما