کدخبر : 182973
دوشنبه 17 شهریور 1399 - 14:34
فاقددیدگاه
پرینت

سرگردانی جوانان پشت دیوار پارس جنوبی/ انتظارِ مهربانی میهمان

امام جمعه اهل سنت عسلویه گفت: در بحث مسؤولیت‌های اجتماعی انتظارات مردم برآورده نشده و از تعاملات اجتماعی صنعت به خصوص دربحث اشتغال اصلاً راضی نیستیم، بسیاری از جوانان بومی منطقه پشت فنس‌های شرکت‌ها و درهای بسته سرگردان هستند و با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان عسلویه، شیخ ابراهیم محمدی پیش از ظهر امروز  در نشست با تعدادی از خبرنگاران اظهار داشت: میزبان خوبی برای صنعت بودیم، مردم شهرستان عسلویه تاکنون همکاری خوبی با شرکت‌های مستقر در منطقه داشته‌اند.

امام جمعه اهل سنت عسلویه افزود: با این که مردم ما آداب میزبانی را به نحو مطلوب‌ به جا آوردند و در تمام زمینه‌ها تلاش کردند بستر خوبی برای توسعه و پیشرفت پروژه‌های صنعت فراهم نمایند و محیطی امن و آرام ایجاد کنند که طرح‌های پالایشگاهی و پتروشیمی احداث شود و به چرخه تولید برسد  ولی این مردم مورد بی مهری قرار گرفتند.

امام جمعه اهل سنت عسلویه تصریح کرد افزود: مردم در بحث آلایندگی دارند با شرایط سختی زندگی می‌کنند، آب و خاک و هوای این منطقه به خاطر حضور صنعت آلوده شده مبتلایان به بیماری‌های صعب العلاج مانند سرطان بیماری‌های تنفسی و پوستی و…. در حال افزایش است.

وی تصریح کرد: در بحث مسؤولیت‌های اجتماعی انتظارات مردم برآورده نشده و از تعاملات اجتماعی صنعت به خصوص دربحث اشتغال اصلاً راضی نیستیم، بسیاری از جوانان بومی منطقه پشت فنس‌های شرکت‌ها و درهای بسته سرگردان هستند و با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند این درحالی است که افراد غیر بومی با شرایط برابر یا حتی پایین‌تر از نظر مدارک تحصیلی و تجربه با کارجویان بومی به راحتی جذب می‌شوند این مسئله باعث رنجش خاطر و نگرانی مردم است و از مهمانان خود انتظار مهربانی دارند.

محمدی افزود: ائمه جمعه و جماعات به عنوان پناهگاه مردم و زبان گویای آنان در بیان مسائل و مشکلات هستند و مردم هرگاه از مراجعات مکرر به مسؤولین مشکلاتشان حل نشود به ما مراجعه می‌کنند و گلایه‌ها و درد دل‌های خود را با ما در میان می‌گذارند و توقع دارند که به رفع مشکل آنان کمک کنیم و ماهم زبان خیر می‌گذاریم و خواسته‌ها و مطالبات مردم را با مسؤولان در میان می‌گذاریم و توقع داریم مسؤولان به نظرات و دیدگاه‌های ائمه جمعه در این زمینه توجه کنند و تعامل بیشتری با ائمه جمعه وجماعات و روحانیون داشته باشند

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما