کدخبر : 182941
چهارشنبه 5 شهریور 1399 - 15:10
فاقددیدگاه
پرینت

جزئیات ۴۲۰۰ فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در بوشهر

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 4200 فرصت شغلی در مناطق محروم استان بوشهر ایجاد می‌کند.

جزئیات 4200 فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در بوشهر

رضا راضی‌زاده در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: بنیاد برکت در اولین سال حضور خود در زمینه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان بوشهر ۱۴۰۰ طرح را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته این استان راه‌اندازی می‌کند که منجر به ایجاد ۴۲۰۰ فرصت شغلی برای متقاضیان می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت اعتبار کلی پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی این تعداد طرح را یک هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: پنج شهر دشتستان، دیلم، گناوه، دیر و تنگستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی اشتغال محور بنیاد برکت قرار دارند.

راضی‌زاده تصریح کرد: ۴۲۰۰ شغل مذکور در استان بوشهر باتوجه‌به پتانسیل‌های محلی و ظرفیت‌های منطقه‌ای، در رسته‌هایی همچون پرورش ماهی و میگو، صنایع وابسته به خرما، صنایع‌دستی و مشاغل فنی و خدماتی ایجاد می‌شود.

وی با بیان این مطلب که تسهیلگران بنیاد برکت در حال اهلیت‌سنجی متقاضیان اشتغال در شهرها و روستاهای هدف استان بوشهر هستند، اظهار داشت: در فرایند اشتغال‌زایی در قالب مدل اجتماع‌محور در ابتدا و در بدو ورود بنیاد برکت به یک استان، جلسه‌ای با حضور استاندار و فرمانداران آن استان برگزار می‌شود. سپس کمیته اشتغال در شهرستان‌های هدف با حضور فرماندار و تمام دستگاه‌های اجرایی برگزار و طرح‌ها و مدل‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت تشریح می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت عنوان کرد: در ادامه و با حضور دهیاران، روستاهای هدف طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت مشخص و کارگروه توسعه اشتغال در هر روستا تشکیل می‌شود. با تشکیل این کارگروه، مجری و تسهیلگران بنیاد برکت در روستاها مستقر شده و فرایند اهلیت‌سنجی از متقاضیان اشتغال آغاز می‌شود.

راضی‌زاده افزود: پس از پایان فرایند اهلیت‌سنجی فنی، متقاضیانی که دارای شرایط لازم هستند به بانک عامل معرفی می‌شوند. بانک نیز بعد از اهلیت‌سنجی اعتباری، تسهیلات موردنیاز را به آن‌ها پرداخت کرده و به‌این‌ترتیب، فرایند ایجاد و استقرار مشاغل با حضور تسهیلگران و مجریان بنیاد برکت آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: بنیاد برکت باهدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است. این بنیاد ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی جدید را تا پایان سال جاری در دستور کار دارد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۷۵۵ طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری یک هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان بوشهر به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما