کدخبر : 182670
سه‌شنبه 30 ژوئن 2020 - 12:46
فاقددیدگاه
پرینت

دیدار استاندار هرمزگان با رییس سازمان محیط زیست/ پیگیری صدور مجوزهای زیست‌محیطی منطقه ویژه پارسیان

در دیدار استاندار هرمزگان با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، دو موضوع مهم تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان، مورد تاکید و پیگیری قرار گرفت.


دیدار استاندار هرمزگان با رییس سازمان محیط زیست/ پیگیری صدور مجوزهای زیست‌محیطی منطقه ویژه پارسیان

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فریدون همتی استاندار هرمزگان روز دوشنبه در تهران به همراه غریب پور رئیس سازمان ایمیدرو، مسعود پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان و علامه مشاور مناطق ویژه ایمیدرو با عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، دیدار و گفتگو کرد.

استاندار هرمزگان در این دیدار بر رعایت تمامی الزامات زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید و بیان داشت: دریا و مناطق زیست محیطی موجود در منطقه ویژه پارسیان متعلق به نسل آینده است و باید برای حفظ آن تلاش کرد.

وی ادامه داد: از ۱۲ کیلومتر ساحل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، ۸ کیلومتر آن منطقه حفاظت شده محیط زیست است که باید تمامی فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در آن با رعایت الزامات زیست محیطی انجام شود.

همتی خواستار تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های مختلف در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان شد و اظهار داشت: با صدور مجوزها، پروژه‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، همچون آبشیرین‌کن، نیروگاه و پتروشیمی با سرعت بیشتری اجرایی می‌شوند.

استاندار هرمزگان همچنین تسریع در پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان را مورد تاکید و پیگیری قرار داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این دیدار تاکید کرد که نظارت و بررسی لازم انجام می‌شود تا نسبت به تسریع در صدور مجوزات زیست محیطی برای پروژه‌های منطقه ویژه پارسیان، اقدام شود.

کلانتری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منطقه ویژه پارسیان، حریم دریا را رعایت کرده و مجوز کلی را از سازمان محیط زیست در این خصوص دارد، از سایر سرمایه‌گذاران بخش پتروشیمی و فولاد نیز دعوت می‌کنیم که جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه حضور پیدا کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما