کدخبر : 182580
چهارشنبه 29 مرداد 1399 - 12:39
فاقددیدگاه
پرینت

رئیس‌جمهور: امسال محرم پر شوری خواهیم داشت/ این یکی دو روز دیدم رسانه های بیگانه فارسی‌زبان چقدر مزدور و خائنند

رئیس‌جمهور اظهار داشت: محرم پرشوری خواهیم داشت و فضای مجازی و صداو سیما، مطبوعات، رسانه ها و همه سایت‌ها هرکس به هر نوع که می‌تواند باید این پرچم عزا را به اهتزاز در بیاورد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه هیات دولت اظهار داشت: این درس زندگی اباعبدالله(ع) است که به ما می‌گوید خودتان را برای روزهای سختی و امتحان آماده کنید. زندگی دارای فراز و نشیب هست و هر ملت و امتی روزهای سختی پیش رو دارد و در آن روزهای سخت است که جوهره انسان ها مشخص می شود.

وی افزود:‌ ما امسال در محرم مثل همه سال ها عشقمان را به خاندان رسالت و ابی عبدالله الحسین باید نشان دهیم و مثل قرن‌ها که ملت ایران همیشه پرچم دار عزاداری ابی عبدالله الحسین بوده امسال هم همین طور خواهد بود. البته ممکن است شکل عزاداری مقداری تغییر کند و ما باید اجتماعات را در حد مجاز انجام دهیم و همه ما باید دستورالعمل های بهداشتی را مراعات کنیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: یکی از راه های عزاداری برای ما این است که در این راه و مسیر به اهداف امام حسین برسیم و اهداف امام حسین همان احترام به شریعت و دین و مناسک است و یکی از اصول دینی ما هم حفظ جان خودمان و همنوعان‌مان و جامعه و مردم است.

روحانی با بیان اینکه انشالله همه دستورالعمل های بهداشتی را مراعات می کنند اظهار داشت: محرم پر شوری خواهیم داشت و فضای مجازی و صدا و سیما و مطبوعات و رسانه ها و همه سایت ها هر کس به هر نوع که می تواند باید این پرچم عزا را به اهتزاز در بیاورد.

وی افزود: این پرچم عزاداری امام حسین را در زندگیمان و دل هایمان و جامعه و خانه هایمان را به اهتزاز در بیاوریم و باید فضا از روز جمعه که اولین روز ماه محرم است فضای حسینی شود و هرکس به جامعه نگاه می کند عشق ابی‌عبدالله را مشاهده کند. امسال هم انشاءالله با رعایت همه اصول بهداشتی عزاداری اباعبدالله الحسین را انجام خواهیم داد و ناظرین هم نظارت خواهند کرد. همه مسئولین مساجد و تکایا و حسینیه ها هم به وظیفه خودشان که به آنها ابلاغ شده انشاالله عمل خواهند کرد.

روحانی با بیان اینکه امسال محرم ما با هفته دولت توام می‌شود خاطرنشان کرد: هفته دولت هفته بسیار درس آموزی برای ما هست.کاری که دشمنان ما با ما انجام دادند و در هفتم تیر بزرگترین شخصیت‌های ما را شهید کردند و فکر کردند کل نظام تمام شده و گفتند مجلس و دولت و قوه قضاییه تعطیل است ولی مردم ما و مسئولین و هدایت های آن روز امام راحل نگذاشتند یک روز هم مجلس تعطیل شود.

رئیس‌جمهور افزود: بعد از هفتم تیر وقتی مجلس تشکیل دادیم چون چند نفر از عدد کم بود از بیمارستان نمایندگان با برانکارد به مجلس آمدند تا مجلس رسمیت پیدا کند. آن روز نشان داده شد که این نظام قابل شکست نیست و من در مجلس واقعا احساس می‌کردم که هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را شکست دهد.

وی با بیان اینکه هفت تیر طراحی استکبار جهانی علیه ما بود، هرچند مزدوران آنها عمل کننده این اقدام بودند،‌گفت: با این حال هفتم تیر نتوانستند نظام را زمین بزنند آمدند و در یک فاصله بسیار کوتاهی حدود دو ماه بعد از هشتم شهریور یک توطئه دیگری مشابه هفتم‌تیر طراحی کردند و مقامات عالی دولتی رئیس جمهور و نخست وزیر و مقامات امنیتی همه را به شهادت رساندند و صدای انفجاری که از همین ساختمانی که ما اکنون در آن هستیم بلند شد و ما در همین مجلس شورای اسلامی بودیم و همه فکر می‌کردند این ضربه دیگر ضربه نهایی است و ما را از پا در می آورد ولی هرجا دچار مشکل شدیم مردم به صحنه آمدند.

رئیس جمهور با بیان اینکه «دیدید که مردم برای هفتم تیر با آن شعار «ایران پر از بهشتیه» به خیابان‌ها چه کردند» اظهار داشت: همچنین در هشتم شهریور دیدید که مردم در خیابان‌ها چه کردند و حضور مردم استکبار را لرزاند و حضور امام قدرت آنها را درهم شکاند. پرچمداران و سرداران بزرگ این نظام را به شهادت می رسانند و به خون می غلتند مردم با روحیه قوی تر و با نفسی بلندتر به صحنه می آیند و نمی ترسند.

روحانی با تاکید بر این که ما امروز هفته دولت مسئولیت بسیار سنگینی را بر دوش داریم گفت: چیزی شبیه همان سال‌های شصت و توطئه های بزرگی که علیه ما طراحی کردند امروز هم استکبار جهانی همان توطئه را علیه ما طراحی کرده است. یک وقت می‌خواست با کشتن مسئولین ما نظام را به زمین بزند، یک روز خواست ما را با جنگ به زمین بزند و امروز هم با جنگ اقتصادی.

وی با بیان اینکه دشمن امروز با جنگ اقتصادی وارد شده تا ما را بشکند و به زانو در بیاورد، تصریح کرد: ما در هفته دولت ضمن تجلیل از روح بلند شهید رجایی و باهنر و همه عزیزان و شهدای دولت در طول این مدت و یاد و نام همه عزیزان، به مردم قول میدهیم که با همه توان در صحنه ایم. می دانیم که سال ۶۰ را به شکلی  در سال‌های ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ برگردانده‌اند. آنهایی که کامل برایشان ملموس نیست با زبان دیگری حرف میزنم ولی اکثریت قاطع جامعه ما برایشان ملموس است اما نمی دانند که دشمن سال ۶۰ را دو مرتبه به نحو دیگری تکرار می‌کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما قدرت و توان و ایستادگی‌مان و تاب آوری مان را از دست نخواهیم داد، اظهار داشت: مردم باید بدانند که دولت با همه توان در خدمت آنها است و حالا اگر یک جایی موفقیتش کامل است به خاطر حضور و کمک مردم هست و ممکن است در یک جایی هم موفقیت‌مان کمتر باشد، ولی مردم بدانند دولت یک روز را هم برای خود روز تعطیلی و استراحت قرار نداده است. تمام روزها در صحنه بوده مخصوصا امسال با این سختی‌ها و مشکلاتی که داریم ما یک روز و یک ساعت تعطیل هم نخواهیم داشت.

وی ضمن بیان اینکه در صحنه هستیم و در برابر دشمن سر فرود نمی آوریم، اظهار داشت: دشمن می‌خواست یا ما را تسلیم کند که به این هدف نخواهد رسید و یا می خواست جامعه ما را به هم بریزد و بحران درست کند که به این هم نخواهد رسید یا می خواست کاری بکند که مردم بگویند ما فرش قرمز برای آنها پهن می کنیم تا وارد کشور شوند. در سال ۹۷ می‌گفتند که در ۲۲ بهمن ملت برای ما فرش قرمز پهن می‌کنند و ما وارد ایران می شویم ولی دیدند که کسی از شما که عمری از ۲۸ مرداد ۳۲ تا امروز جنایت کرده اید استقبال نمی‌کند.

روحانی خطاب به آمریکا افزود: چرا در سال ۱۳۳۲ کودتا کرده و دولت قانونی را سرنگون کردیم؟ یک جبار را بر سر مردم مسلط کردید؟ شما بر علیه ملت تلاش کردید و بر علیه دموکراسی و دولت قانونی کار کردید و طاغوت و دیکتاتور را بر مردم مسلط کردید و همین راه غلط را ادامه می‌دهید. مرتب شکست خوردید و باز دوباره بلند شدید و همان راه غلط را ادامه دادید.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها امروز در ۲۴ مرداد هم نتوانستند حتی یک پیروزی ظاهری به دست بیاورند، گفت: آمدند و در شورای امنیت دیدند که وضع چگونه بود. این همه خودشان را مهیا کردند و افراد را فرستادند و کاسه گدایی را در دست گرفتند و تلفن زدند و حتی در روز رای گیری مداوم در حال فشار به کشورها بودند. من اینجا از ۱۱ کشوری که به آمریکا رای ندادند تشکر می کنم و از دو کشور دوستی که در برابر آمریکا با قاطعیت رای منفی دادند.

روحانی با بیان اینکه آمریکا تنها ماند، گفت: ملت ما باید این عظمت را مشاهده کند و این عظمت مال ملت است. دولت هم نماینده و خادم مردم است. کِی بوده در تاریخ سازمان ملل که در سال ۹۷ خودت را در شورای امنیت بنشیند و سران همه ۱۵ کشور را بر علیه برجام دعوت کند و تمام ۱۴ کشور علیه او حرف بزنند؟ آمریکا در سال ۹۷ مفتضحانه شکست خورد و این به خاطر تدبیر نظام و دولت بود. اگر روزی که در اردیبهشت ماه اعلام کرد من از برجام خارج شدم ما در روز بعد می گفتیم ما هم از برجام خارج شدیم آمریکا دیگر هزینه ای نداشت و تمام قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت علیه ما برمی‌گشت و او بی هزینه به ما خیانت کرده بود.

وی با بیان اینکه ما این هزینه را به آمریکا تحمیل کردیم و ایستادیم و با تدبیر عمل کردیم،گفت:  آن وقت در مهر ماه همان سال که شورای امنیت تشکیل شد همه علیه او صحبت کردند و آنجا روشن شد که راهشان غلط است و راه ما درست است. امسال هم که شورای امنیت تشکیل شد و خواست در مورد تحریم تسلیحاتی هم تصمیم بگیرد هم با وجود آنکه تحریم تسلیحاتی به گونه‌ای است که می‌توانند برخی کشورها را به غلط و دروغ تحریک کنند، اما در عین حال همه رو به رویش ایستادند و فقط یک جزیره کوچک در کنار ترامپ ایستاد.

روحانی با بیان اینکه دو شکست تاریخی سال ۹۷ و ۹۹ را همه دنیا به چشم دید اظهار داشت: حالا دو مرتبه آمدند و طبل دیگری را به صدا درآوردن و من این یکی دو روز دیدم که این رسانه های بیگانه فارسی زبان چقدر مزدور و خائن هستند. خوشحالند و لبخند می زنند و روزی که برای ملت مشکلی پیش می‌آید و آن روزی که ملت پیروز می شود همه زانوی غم در بغل می گیرند و تا ۲۲ بهمن و آن تظاهرات عظیم می شود زانوی غم در بغل می گیرند. روز عاشورا می‌شود و مردم هم حسینی می‌شوند زانوی غم در بغل می گیرند و تا آمریکا شکست می‌خورد زاوی غم در بغل می‌گیرند.

رئیس جمهور با بیان اینکه حالا هم می گویند که آمریکا می‌خواهد از ساز و کار ۲۲۳۱ استفاده کند، اظهار داشت: نیست که استفاده کند و عقل چیز شریفی است. در ۲۲۳۱ همه جا می‌گوید طرفهای برجام یا یکی از طرف های برجام؛ در حالی که آمریکا به صراحت گفته من از برجام خارج شدم و به برجام توهین کرده و گفته این بدترین پیمان بوده که بسته شده است. آدمی که بیرون رفته که حضور ندارد.

وی افزود: هم اتحادیه اروپا و همچین و هم روسیه و همه کشورهایی که در زمینه مسائل سیاسی و حقوقی صاحب نظر هستند همگی، آمریکا را محکوم کردند و می کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما