کدخبر : 182544
چهارشنبه 29 مرداد 1399 - 11:56
فاقددیدگاه
پرینت

توسعه زیرساخت های ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است

یاسوج- ‌مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش استفاده از بستر اینترنت در استان، توسعه بیش از پیش زیرساخت های ارتباطی را طلب می کند.
توسعه زیرساخت های ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد غلام پور افزود: در چند ماه اخیر استفاده مردم از اینترنت پر سرعت و تراکنش‌های مالی بر بستر اینترنت در استان رشد قابل توجهی داشته و این مهم بار مسئولیت ما را در تقویت بسترها و زیرساخت‌های ارتباطی سنگین‌تر می‌کند.

وی ابراز داشت: توسعه شبکه ملی اطلاعات به همراه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در سال‌های اخیر موجب آماده‌تر شدن فضای کشور در مواجهه با شیوع بیماری کرونا شد.

غلام پور به عزم وزارت ارتباطات بر توزیع عادلانه خدمات در تمامی نقاط کشور اشاره و تصریح کرد: حجم خدماتی که در این دولت در حوزه فاوا در استان انجام شده غیرقابل مقایسه با دوره‌های گذشته است.

غلام پور نقش کسب و کارهای اینترنتی را در توسعه اقتصادی و پیشگیری از شیوع کرونا حیاتی توصیف کرد و گفت: از دستگاه‌های اجرایی حوزه ICT انتظار می‌رود علاوه بر توجه دقیق به زیرساخت‌ها، حمایت از کسب و کارهای فناورانه و پلتفرم‌های خدمات آنلاین را نیز مد نظر قرار بدهند.

مدیرکل فاوای استان نقش شرکت مخابرات ایران را در تقویت زیرساخت‌های ارتباطی محسوس دانست و از مسئولین متبوع خواست که درخواست خود مبنی بر استفاده از تجهیزات فیبر و کابل کواکسیال را در سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان شرکت ارتباطات زیرساخت ثبت و اداره کل ارتباطات زیرساخت همکاری لازم را به عمل آورد.

در ادامه این جلسه مقرر شد تمامی دستگاه‌ها در راستای اجرای مطلوب مفاد توافقنامه میان ستاد اقامه نماز کشور و وزارت متبوع در سال جاری، با رعایت شیوه نامه‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اقدامات و تمهیدات لازم را به عمل آورده و همه اعضا نسبت به مستند سازی عملکرد خود در این حوزه اقدام کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما