کدخبر : 182537
چهارشنبه 29 مرداد 1399 - 11:51
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت رشته پدل در خوزستان آغاز شد

اهواز- رئیس هیئت اسکواش خوزستان از آغاز فعالیت رشته پدل در این استان خبر داد.
فعالیت رشته پدل در خوزستان آغاز شد

مهراد آران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه پیش از این رشته پدل تنها در کیش، خراسان رضوی و تهران، فعال است، اظهار کرد: خوزستان چهارمین استانی است که در رشته پدل فعال شده است و فعالیت پدل بخش «بانوان» خوزستان به صورت رسمی در شامگاه سه‌شنبه کار خود را آغاز کرد و امیدوارم بتوانیم این رشته مفرح و پرنشاط را در خوزستان گسترش بدهیم.

وی با بیان اینکه رشته پدل یک رشته نوپا است که تلفیقی از رشته تنیس و اسکواش است، افزود: این رشته از سال ۸۴ وارد ایران و فعالیت رسمی آن نیز از سال ۸۹ شروع شد.

رئیس هیئت اسکواش خوزستان با بیان اینکه با ارگان‌های مختلف نیز در حال تعامل برای گسترش رشته پدل هستیم، ادامه داد: برای گسترش این رشته یک تفاهم‌نامه با شهرداری منعقد شده و قرار است که در فضای باز ساحلی نیز بخشی از زمین را برای فعالیت به این رشته اختصاص دهند.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز در حاشیه راه‌اندازی رشته پدل در خوزستان، در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توجه به اینکه حوزه معاونت ورزش بانوان در ادارات کل استان‌ها شکل گرفته است، بدون شک رشته پدل بانوان نیز با توجه به طرفدارانی که دارد، در استان توسعه پیدا خواهد کرد.

ابراهیم نصیری تصریح کرد: انتظار رسیدن به بخش قهرمانی را نداریم ولی امیدوارم بتوانیم به زودی در رشته پدل اتفاقاتی خوبی را شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، اسکواش شامل سه رشته ورزشی؛ اسکواش، پدل و راکت بال است. اسکواش حدود سال ۲۰ هجری شمسی با ورود کارکنان انگلیسی شرکت نفت به خوزستان آبادان و ساخت اسکواش برای بازی و تفریح خود و اعضای خانواده آنها وارد ایران شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما