کدخبر : 182516
یکشنبه 28 ژوئن 2020 - 22:12
فاقددیدگاه
پرینت

سهم هرمزگان از درآمد نفتی ۳درصد شده است

بندرعباس - نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: سهم هرمزگان از درآمد نفتی ۳درصد شده است.
سهم هرمزگان از درآمد نفتی ۳درصد شده است

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مرادی بعدازظهر یکشنبه در یکصد و هشتاد و دومین جلسه شورای شهر بندرعباس که با موضوع هم اندیشی با نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت شهدای هفتم تیر بیان داشت: باید به وظایف محوله توجه جدی داشته باشیم. آنچه بین ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس و اعضای شورای شهر مشترک است سوگندی hست که یاد کرده‌ایم. برای اینکه کارمان پیشبرد داشته باشد و خدایی باشد به خداوند و قرآن و شرف انسانی خود سوگند خورده‌ایم. رعایت عدالت و انصاف و پیشرفت امور شهر و شهرداری راباید به خوبی رعایت کنیم.

وی افزود: افتراقی هم میان شوار و مجلس است. به شما به عنوان اعضای شورای شهر مسئولیتی سپرده شده است که وظیفه اداره شهر بندرعباس را دارید. هیچگاه از شما قانون نخواسته است که به سایر شهرها هم توجه کنید و امورات آنها را انجام دهید. اما نمایندگان مجلس قائل به یک نفر است و نمی‌توانیم جانشین داشته باشیم و باید اداره کشور را بررسی کنیم. در کشور مثل بندرعباس به این وسعت، شرایط و موقعیت نداریم و باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

مرادی خاطرنشان کرد: بنده از همه شما رفیق تر و نزدیک تر به شهردار بندرعباس نیستید، ولی این دلیل نمی‌شود زمانی که نقصانی در امورات شهری می بی نم به وی تذکر ندهم. در موضوع شورای شهر هم همین اتفاق رخ داد و گفتم به جای صحبت در فضای مجازی در صحن علنی شورا موراد و نظرات خود را مطرح کنید. اما برخی از اعضای شورا اعلام کردند که نماینده مجلس اجازه دخالت ندارد. شما تا کنون از بنده دخالت در امور شورا را دیده‌اید؟ باید با مردم شفاف و صادقانه صحبت کنیم. نه اینکه مصاحبه کنید که به خاطر مصاحبه احمد مرادی در جلسه شورای شهر شرکت نمی‌کنیم. بنده به اکثر شما در انتخابات شورا رأی داده‌ام و هیچگاه جسارت نکرده‌ام.

نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس در مجلس با بیان اینکه مشکلات و نقصان‌ها را اعلام کنید تا ما به عنوان نمایندگان استان در سطح کلان و ملی پیگیری کنیم، ابراز داشت: در موضوع آلومینیوم افراد متخلفی در پشت این قضیه حضور داشتند. ۵ هزار میلیارد تومان حق مردم هرمزگان را به کمتر از ۵ میلیارد تومان فروخته بودند که این حقوق را پیگیری کردیم و گرفتیم.

وی افزود: زمانی مشکل حل می شودو به نتیجه می‌رسد که کنار هم باشیم و از همدیگر دفاع و حمایت کنیم و نتیجه کار را از هم بخواهیم. ۴ سالی که مردم به ما اعتماد کردند گذشت. باید به این اعتماد مردم پاسخگو باشیم. زمانی حرف شما به نتیجه می‌رسد که هر ۱۱ عضو شورا پشت هم باشند. مجمع نمایندگان مردم هرمزگان نتیجه گرفتن که همراه هم بودند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس افزود: در مجلس دهم سهم استان‌های نفت خیز و مناطق کمتر توسعه یافته ۲ درصد بود. یعنی سهم استان هرمزگان ۸۵ میلیارد تومان بود. در سال اول مجلس دهم سهم هرمزگان را ۳ درصد کرد و سهم هرمزگان به ۳۵۰ میلیارد تومان رسید. این اتفاق خوبی بود که برای استان افتاد. باید سهم مان را از آلایندگی برای استان دریافت کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما