کدخبر : 182481
یکشنبه 28 ژوئن 2020 - 12:29
فاقددیدگاه
پرینت

عملیات مبارزه باملخ صحرایی در هرمزگان پایان یافت

بندرعباس - رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از اتمام عملیات مبارزه باملخ صحرایی در این استان خبر داد.
عملیات مبارزه باملخ صحرایی در هرمزگان پایان یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقرزاده همائی اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی که در مرحله دوم از ۱۴ آبان ۹۸ آغاز شده بود، اواخر ماه گذشته رسماً پایان پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه عملیات ردیابی ملخ در استان کماکان ادامه خواهد داشت، افزود: در این مدت در ۶۹ هزار و ۴۵۰ هکتار از اراضی استان علیه این آفت عملیات کنترل با انواع سیستم‌های سمپاش اعم از ۱۸ دستگاه سمپاشهای یو ال وی پاش، ۱۴ دستگاه توبولاینرو … صورت پذیرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد: سطح ردیابی در این مدت به بیش از ۲.۲ میلیون هکتار بالغ شده که این امر با استفاده از ظرفیت‌های سایر ادارات و همکاری مردم به وقوع پیوسته است.

باقرزاده همائی افزود: علیرغم شرایط نامطلوب پس از همه گیری بیماری کرونا، همکاران این سازمان با هدف حفظ امنیت غذایی استان و کشور به انجام وظیفه خود ادامه می‌دهند.

به گفته وی، برگزاری جلسات ستاد بحران استان با هدف اطلاع رسانی، بسیج امکانات و تجهیزات سایر ادارات، ارگان‌ها ونیروهای نظامی و انتظامی باعث افزایش توان لجستیک عملیات ردیابی و مبارزه و همچنین حمایت فرمانداران شد.

این مسئول تصریح کرد: اجرای مناسب عملیات مبارزه در کانون‌های ورود آفت به صورت شبانه روز و شیفت بندی اکیپ‌های مبارزه و ردیابی، آشنایی با مسیرهای انتقالی آفت و تأمین بموقع سم و سمپاش مورد نیاز موجب شد علیرغم افزایش زمان مبارزه، سطح عملیات سمپاشی نسبت به مرحله قبل ۵۰ درصد کاهش یابد.

باقرزاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقدامات لازم بمنظور تعمیر و سرویس سیستم‌های سمپاش جهت آمادگی مبارزه با مرحله سوم ورود آفت به کشور در شرف انجام است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما