کدخبر : 182433
یکشنبه 28 ژوئن 2020 - 11:24
فاقددیدگاه
پرینت

هرمزگان به لحاظ شاخص امکانات بیمارستانی به سطح مطلوبی می رسد

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: تا پایان سال هرمزگان به لحاظ شاخص امکانات بیمارستانی و درمانی به سطح مطلوبی می‌رسد.
هرمزگان به لحاظ شاخص امکانات بیمارستانی به سطح مطلوبی می رسد

به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون همتی راهکار اصلی مقابله با کرونا را رعایت تمامی اصول بهداشتی دانست و بیان کرد: اگر همه ما دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله شستشوی منظم دست‌ها، استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی را رعایت کنیم، می‌توانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.

وی ادامه داد: همچنین نیاز است در راستای حفظ سلامت خود و دیگران تا جایی که امکان دارد، در خانه بمانیم و تردد و مسافرت غیر ضروری نداشته باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: استفاده از ماسک تأثیر بسیار زیادی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد و بر این اساس در همه فعالیت‌ها، مشاغل، اصناف، ادارات و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، استفاده از ماسک برای همه الزامی است.

همتی تصریح کرد: در زمینه تأمین تجهیزات بیمارستانی و دارو، جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان هرمزگان، اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته و با پیگیری‌ها و تلاش‌های گسترده این تجهیزات و داروهای مورد نیاز در استان تأمین شده است.

وی همچنین به پروژه‌های بیمارستانی در حال اجرا در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به هدف گذاری صورت گرفته جهت ایجاد هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی جدید در استان با احداث بیمارستان‌های جدید و توسعه بیمارستان‌های موجود، این طرح‌ها با جدیت در حال اجراست.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی همچون بیمارستان شریعتی بندرعباس، بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس، بیمارستان ستاره خلیج فارس و بیمارستان جدید میناب از جمله این طرح‌ها محسوب می‌شوند.

همتی اظهار داشت: با تکمیل این طرح‌ها تا پایان سال جاری و همچنین تا پایان دولت دوازدهم، استان هرمزگان به لحاظ شاخص امکانات بیمارستانی و درمانی به سطح مطلوبی می‌رسد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما