کدخبر : 182418
دوشنبه 27 مرداد 1399 - 12:51
فاقددیدگاه
پرینت

تأمین مسکن و رفاه محرومان و نیازمندان از آرمان‌های اصلی نظام و انقلاب است

مهندس عطاالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس تأمین مسکن و رفاه محرومان و نیازمندان را از آرمان‌های اصلی نظام و انقلاب دانست.

تأمین مسکن و رفاه محرومان و نیازمندان از آرمان‌های اصلی نظام و انقلاب است

مهندس عطاالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس تأمین مسکن و رفاه محرومان و نیازمندان را از آرمان‌های اصلی نظام و انقلاب دانست و اظهار داشت : بنیاد مسکن استان فارس در این مسیر بر اساس آموزه‌هایی که بنیاد بر اساس آن بنانهاده شده است حرکت کرده و موفقیت‌های چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، مهندس زمانی در این دیدار که با حضور  محمد بذرافشان و معاونان و مدیران بنیاد مسکن و کمیته امداد امام (ره) انجام گرفت افزود: مسکن ازجمله نیازهای اصلی افراد جامعه است و در قانون اساسی نیز به تأمین مسکن و لزوم مشارکت دستگاه‌های مسوول توجه شده و به آن جایگاه خاصی داده‌شده است ، این مسئله در جامعه ما همواره موردتوجه است اما از مشکلات جدی جامعه قلمداد می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس بابیان اینکه امام خمینی (ره)  پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از فرد دیگری به این مسئله عنایت داشتند گفت: ازاین‌رو شاهد بودیم که افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) و تأسیس نهاد انقلابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی۶۰ روز پس از پیروزی انقلاب توسط رهبر کبیر و فقید اسلامی انجام شد که این امر نشان از توجه حضرت امام (ره) به این امر مهم است.

مهندس زمانی خواستار مشارکت و همراهی همه مسوولان ، خیرین و افرادی که می‌توانند در تأمین مسکن نیازمندان مشارکت داشته باشند برای تأمین زمین و تأمین منابع مالی شد و بیان کرد: نقش مشارکت مردم، در اختیار گذاشتن زمین‌های مناسب از جانب کسانی که زمین‌های مناسب دارند، هدایت و حمایت و همراهی مسئولین و تأکید بر تأمین نیاز محرومین از ویژگی‌های توجه و فرمان امام (ره ) است که باید بیش‌ازپیش به آن توجه شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس ، انتخاب مکان مناسب برای احداث شهرک‌های مسکونی جدید را مورد تأکید قرارداد و افزود: در انتخاب زمین و مکان برای ساخت مسکن و احداث شهرک‌های جدید بنیاد مسکن به‌گونه‌ای عمل می‌کند که امکانات و نیازهای واحدهای مسکونی ازجمله آب، برق، گاز و دیگر نیازمندی‌ها، قابل تأمین و در دسترس باشد.

زمانی با یادآوری اینکه با تأمین مسکن برای نیازمندان و محرومان جامعه باید باری از دوش آنان برداشت افزود: سعی شده است با تأمین مسکن مناسب و تولید و عرضه مسکن متناسب با سطوح درآمدی اقشار مختلف به ساماندهی بازار اجاره و کنترل سوداگری در بخش مسکن برای کاهش و مهار التهابات در این حوزه نیز کمک شود ، بنیاد همه تلاش خود را به کار بسته و از همه ظرفیت‌های قانونی برای تأمین سرپناه برای نیازمندان و محرومان استفاده می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس احداث مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول را از دیگر اقدامات بنیاد برای خانه‌دار شدن اقشار آسیب‌پذیر و محروم عنوان کرد و گفت: در پیمان‌نامه‌ای که بین بیناد مسکن و سازمان‌های حمایتی به امضا رسیده است بنیاد مسکن در این زمینه ورود کرد و طرح‌های بسیار جامعی برای خانوارهای محروم و دارای دو عضو معلول اجراشده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن اظهار داشت : بنیاد مسکن در این زمینه تلاش‌هایی تحسین‌برانگیز داشته است و اخیراً نیز یک هزار واحد مسکونی تحویل مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) در استان فارس شد.

محمد بذرافشان با یادآوری اینکه تأمین سرپناه برای نیازمندان اقدامی شایسته و قابل‌تقدیر است گفت: این واحدهای مسکونی با مشارکت خیرین مسکن‌ساز و بااعتباری بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته‌شده است. مشارکت در تأمین مسکن نیازمندان و محرومان باید به‌عنوان یک اولویت نگریسته شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس ، مسکن، اشتغال و فرهنگ‌سازی را سه مأموریت این نهاد دانست و گفت: کمیته امداد فارس سال گذشته حدود ۱۲ هزار اشتغال با حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ایجاد کرده است.

 

بذرافشان افزود: برای امسال ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان فارس پیش‌بینی‌شده است. تأمین مسکن نیازمندان می‌تواند آغازی برای فعالیت‌های دیگر امدادی ازجمله تأمین اشتغال و خودکفایی خانوارهای نیازمند نیز باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما