کدخبر : 182410
یکشنبه 28 ژوئن 2020 - 0:13
فاقددیدگاه
پرینت

تعریض جاده خرمشهر – اهواز از سمت خرمشهر آغاز شود

خرمشهر - فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به نهایی شدن اجرای پروژه توسعه جاده خرمشهر- اهواز بر لزوم آغاز این پروژه از ۱۶ کیلومتر سمت خرمشهر تأکید کرد.
تعریض جاده خرمشهر – اهواز از سمت خرمشهر آغاز شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری عصر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خرمشهر که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: برای اجرای پروژه محور اهواز – خرمشهر تفاهم‌نامه سه جانبه میان وزارت راه و شهرسازی، سازمان منطقه آزاد اروند و استانداری خوزستان منعقد و مقرر شد امسال هر کدام از این سه رکن به صورت مناقصه، ۳۳ درصد بودجه را اختصاص دهند تا که روند اجرایی پروژه آغاز شود.

وی افزود: در روزهای پایانی سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده ۳۰ میلیارد تومان اعتبار سهم دولت و استانداری خوزستان در قانون بودجه سال ۹۹ مصوب شد و این پروژه در مرحله مناقصه برای تعیین پیمانکار قرار دارد.

فرماندار خرمشهر در ادامه بر لزوم آغاز این پروژه از سمت خرمشهر تأکید کرد و گفت: طبق محاسبات پلیس راهور بیشترین تصادفات در ۳۰ کیلومتری منتهی به خرمشهر اتفاق می‌افتد که باید کار اجرایی این پروژه را از خرمشهر آغاز شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه حجم عظیمی از کاروان‌های راهیان نور و زوار اربعین حسینی از مسیر جاده اهواز – خرمشهر تردد می‌کنند و تقویت تجهیزات ایمنی جاده یک ضرورت است باید این ۱۶ کیلومتری که برای مناقصه رفته است، از خرمشهر شروع شود.

حیدری قرار گرفتن خرمشهر را در محدوده منطقه آزاد اروند دلیلی برای آغاز پروژه از سمت این شهرستان به اهواز دانست و افزود: باید این نکته را مدنظر قرار داد که تا گیت‌های منطقه آزاد اروند از خرمشهر تنها محدوده منطقه آزاد اروند است و بخش عمده از جاده خرمشهر بعد از گیت قرار دارد و از طرفی آغاز پروژه از سوی خرمشهر می‌تواند دستاوردی برای حاکمیت قلمداد شود و ارزش بیشتری دارد.

وی برآورد ریالی را برای اجرای پروژه محور اهواز – خرمشهر ۴۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طی چهار سال قرار است این ۱۱۰ کیلومتر راه احداث شود و دولت برای شروع این پروژه ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است و منطقه آزاد اروند و وزارت راه نیز اعتباری را برای آن تخصیص داده‌اند.

فرماندار خرمشهر به اجرای پروژه مسکن ملی اشاره کرد و گفت: دولت به مسکن ملی اهمیت زیادی داده است و به همه شهرستان‌ها زمین اختصاص داد که در جلسه شورای استان برای این پروژه در خرمشهر توافق شد و منطقه آزاد اروند نیز اعلام آمادگی کرد تا زمین معرفی کند و در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.

وی در رابطه با مسکن مهر خرمشهر نیز یادآور شد که قرار است ۱۸۴ واحد مسکن ظرف یک ماه به مردم تحویل شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما