کدخبر : 182397
دوشنبه 27 مرداد 1399 - 12:31
فاقددیدگاه
پرینت

زمین کتابخانه مرکزی شیراز در بلوار فرهنگ شهر قرار دارد

شیراز- فرماندار شیراز از اختصاص زمین کتابخانه مرکزی در بلوار فرهنگ شهر خبر داد.
زمین کتابخانه مرکزی شیراز در بلوار فرهنگ شهر قرار دارد

محمدرضا امیری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: با تاکید استاندار فارس و پی گیری انجمن کتابخانه های عمومی استان زمینی در بلوار فرهنگ شهر شیراز به ساخت کتابخانه مرکزی اختصاص یافت.

وی افزود: با تعیین اجاره مخالفت کردم و تقاضا کردم فقط حق انتفاع در اختیار شهرداری باشد، اما بهره برداری برعهده مدیریت کتابخانه های عمومی استان فارس قرار گیرد.

امیری از موافقت با پیشنهاد فرماندار شیراز خبر داد و گفت: اکنون پروژه کتابخانه مرکزی شیراز در مرحله انتخاب مشاور و پیمانکار است که به زودی کار آغاز شود.

فرماندار شیراز با این حال از نبود زمین مناسب برای ساخت کتابخانه مرکزی ابراز ناخرسندی کرد و گفت: معتقدم جایی باید این کتابخانه باشد که بخشی از آثار مورد پسند مردم در آینده قرار گیرد.

امیری افزود: فعلاً تنها گزینه‌، زمین فرهنگشهر است چنانچه در مدت آتی بتوانیم جای دیگری را پیدا کنیم که دسترسی به آن آسان باشد شاید تغییر کند وگرنه آنجا در مرحله گزینش مشاور و پیمانکار برای احداث است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شیراز همچنین در خصوص کتابخانه شهید آیت الله دستغیب هم اعلام کرد: سازه کتابخانه فوق نیاز به مقاوم سازی ندارد و استحکام لازم را دارد اما تعمیری که در حال انجام است شامل ظاهر و تأسیسات کتابخانه می‌شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما