کدخبر : 182388
شنبه 27 ژوئن 2020 - 15:29
فاقددیدگاه
پرینت

۲۸۰ نفر از کادر درمان در هرمزگان به کرونا مبتلا شده‌اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون 280 نفر از کادر درمان در هرمزگان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که حال برخی از آنان وخیم است.


280 نفر از کادر درمان در هرمزگان به کرونا مبتلا شده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حسین فرشیدی صبح امروز در سرکشی از بخش کویید مجتمع درمانی پیامبر اعظم بندرعباس با حضور بر بالین یکی از کادر درمان مبتلا به کرونا که در بخشی آ‌ی‌سی‌یو بستری است، اظهار کرد: تاکنون ۲۸۰ نفر از کادر درمان در استان هرمزگان به کرونا مبتلا شده‌اند و برخی از آنها حتی چندین روز در بخش آسی‌یو بستری بوده‌اند.

وی افزود: شرایط در استان هرمزگان در صورت عدم رعایت مردم تشدید می‌شود و اگر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به خوبی رعایت نشود، روند رو به ازدیاد مبتلایان تداوم خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مورد ابتلای دوباره افراد بعد از ابتلای به این بیماری، خاطرنشان کرد: آنهایی که این بیماری را گذرانده‌اند و اکنون هیچ علائمی ندارند، می‌بایست در بدن آنها آنتی‌بادی تشکیل شده باشد.

فرشیدی همچنین گفت: افرادی که دوره ابتلای آنها به بیماری که معمولا دو تا سه هفته است، پایان یافته می‌توانند آزمایش سرولوژی حتی در آزمایشگاه‌های خصوصی بدهند تا مشخص شود که آنتی‌بادی به میزان کافی در بدن آنها ساخته شده است یا خیر و آن گاه می‌توان به طور قطع مورد احتمال ابتلای دوباره آنها به کرونا سخن گفت.

وی همچنین درباره تعداد افراد بدحال در بخش‌های آی‌سی‌یو بیمارستان‌های استان نیز گفت: بیش از ۲۰ نفر بیمار بدحال کرونایی در هرمزگان داریم که از مردم بزرگوار هرمزگان تقاضای دعای خیر برای سلامتی آنان داریم و کادر درمان نیز تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت این بیماران بکار گرفته است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما