کدخبر : 182338
شنبه 27 ژوئن 2020 - 14:41
فاقددیدگاه
پرینت

اشتغا‌ل‌‌زایی شگفت‌‌انگیز بنیاد برکت در سال ۹۹/پیش‌بینی تولید ۳۵ هزار تن گوشت توسط بنیاد

مدیرعامل بنیاد برکت از اشتغال زایی شگفت‌انگیز و ایجاد 188 هزار شغل در سال جاری خبر داد.


اشتغا‌ل‌‌زایی شگفت‌‌انگیز بنیاد برکت در سال 99/پیش‌بینی تولید 35 هزار تن گوشت توسط بنیاد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام  با آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج دیدار کرد و گزارشی از عملکرد بنیاد در کشور و استان ارائه داد.

وی گفت: بنیاد ۱۳ است که شکل گرفته و به دستور رهبری معظم بوده که در راستای اصل ۴۶ و ۴۹ درآمدهایی دارید از این درآمدها به محرومین کمک شود و رهبری می‌فرمایند که برای نمونه ۱۰۰۰ مدرسه بسازید یا که ۱۰۰۰ روستا را آباد کنید. 

مدنی گفت: امروزه بنیاد در حوزه‌های مختلف خدمات گسترده‌ای داده الان در مدرسه‌سازی در ۱۰۰۰ مدرسه دوم هستیم و امسال بیش از ۲۲۰ مدرسه را تحویل می‌‌دهیم که در کل تا پایان امسال ۱ هزار و ۵۵۰ مدرسه می‌شود و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: در استان شما ۴۴ مدرسه داریم که غیر از ۱۷ مدرسه بقیه را افتتاح کردیم و برخی از آن‌ها امسال راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: غیر از مدرسه سازی در مجموعه زیربنایی و عمرانی ۱۱۰۰ مسجد ساخته می‌شود و در این استان هم ۴۱ مسجد داشته‌ایم که ۸۰ درصد به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: در سراسر کشور تاکنون ۱۲ بیمارستان با ۱۰۰۰ تخت ‌ساخته‌ایم که ۱۰ تا تحویل داده شده و غیر از آن‌ها یک مجموعه مجهز کامل که در خاورمیانه کم نظیر است در حوزه درمان سرطان با ۷۰۰ تخت در حال ساخت است که مختص به سرطان‌های درجه ۳ است و در کشور چنین بیمارستانی نداریم و اگر قبلا به خارج از کشور می‌رفتند از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌شود و فضای توریست درمانی است و ۴ مرکز در چهار نقطه کشور دارد.

مدنی افزود: در استان شما در بخش درمانی بهداشتی ۱۱ مرکز درمانی ساخته‌ایم در کشور مجموعا ۲۴۰ مرکز درمانی و مرکز جامع سلامت ساخته شده که بیشتر آن‌ها به بهره برداری رسیده در مسکن محرومین ۳۰ هزار مسکن تعهد دادیم که در این استان ۶۵۰ مسکن است.

وی گفت: در استان ۶۶ مسکن دو معلول تعهد کرده‌ایم که به هر واحد ۱۵ میلیون تومان ارائه می‌شود که  با همکاری بنیاد مستضعفان، سپاه و بهزیستی و ما تعداد ۳۵۰۰  مسکن معلولان در کشور تعهد کرده‌ایم. 

این مسوول گفت: در پروژه‌های آب در مجموع استان ۲۶ پروژه آبرسانی داشته‌ایم که ۱۹ تا را تحویل دادیم که آخرین آن‌ها در دره‌بید و چیتاب بوده و در دره بید بعد از ۴۰ سال مشکلشان حل شد.

وی گفت: اساس کار ما یکی دو سال بعد از راه‌اندازی بنیاد برکت در حوزه توانمندسازی و اشتغال‌زایی مدل مشارکتی بوده که به واحدهای تولیدی راکد ورود پیدا می‌کردیم و یا تسهیلات می‌دهیم که در حوزه مشارکتی کار می‌کنیم و ۴۹ درصد را ما تقبل کرده و بعد از این که از رکود خارج شدند ما نیز خروج پیدا می‌کنیم.

مدنی ادامه داد: از چهار سال قبل با هدف‌گیری نقطه‌ای در نقاط محروم به مدل‌های اشتغال خرد و کوچک رسیده‌ایم که در ۱۱ رسته برنامه‌ریزی کرده‌ایم و از سال ۹۷ در قالب سه طرح آغاز شده که در کشور ۵۰۰ تسهیل‌گر داریم که مراجعه می‌کنند و مجریان را به فرمانداری‌ها و شورای اشتغال می‌فرستیم و در آن جا می‌گوییم که به کدام روستاها ورود شود که از آن روز تا امروز ۴۷ هزار طرح مد نظر قرار گرفته و منجر به ایجاد ۱۳۰ هزار شغل شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: امسال در کشور ۶۰ هزار طرح اجرا می‌کنیم که منجر به ۱۸۸ شغل در سال ۹۹ می‌شود که با اسم و کد ملی و شماره تلفن می‌توان زنگ زد و در یک فرایند ۳۰ ماهه تسهیل‌گر ما ۳۰ ماه در کنار متقاضی می‌ماند تا تامین مالی شود و بتواند کار را ادامه دهد تا شغل پایدار شود 

مدنی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با همین طرح‌های کوچک در کشور ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن تاکنون گوشت تولید کرده‌ایم که ۱۰ درصد واردات گوشت کشور را شامل می‌شود.

وی گفت: بنا داریم امسال ۳۵ هزار تن در بحث پروتئین از طریق آبزیان و دام سنگین و سبک تولید کنیم که از ۲۰ درصد واردات دام جلوگیری می‌کند و البته در بخش‌های مختلف تاکنون بیش از ۵۰ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما