کدخبر : 182335
دوشنبه 27 مرداد 1399 - 11:23
فاقددیدگاه
پرینت

رزمایش سراسری اهدای خون در استان بوشهر برگزار شد

بوشهر- پیشکسوتان جهاد و شهادت استان بوشهر در راستای برگزاری مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه با حضور در اداره کل انتقال خون این استان، خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، جانشین فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر صبح یکشنبه در حاشیه این رزمایش اظهار داشت: اهدای خون حرکتی ارزشمند است که باعث اهدای زندگی می‌شود و قطعاً بسیجیان استان بوشهر ضرورت انجام این کار مهم را به خوبی درک کرده و در این عرصه نیز همانند گذشته پیشگام هستند.

سرهنگ عبدالرضا دشتی بسیج را سازمانی پیشگام در همه عرصه‌ها عنوان و اظهار کرد: بسیجیان استان بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا از همان ابتدا در زمینه ضدعفونی اماکن عمومی و کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در زمینه طرح آمارگیری، اقدامات گسترده‌ای را انجام دادند.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه در استان نیز تصریح کرد: رزمایش کمک‌های مؤمنانه جهت کمک به خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از ویروس کرونا نیز با مشارکت بسیجیان استان بوشهر در دو مرحله برگزار شد که مرحله دوم این رزمایش در دهه امامت و ولایت در سطح استان برگزار و قرار است در دهه اول محرم و دهه آخر صفر نیز بخش‌های دوم و سوم آن اجرا شود.

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان بوشهر نیز گفت: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه، رزمایش سراسری اهدای خون به همت سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت در سراسر کشور در حال برگزاری است که پیشکسوتان بسیجی استان بوشهر نیز با حضوری گسترده در این کار خداپسندانه شرکت می‌کنند.

علی قاسمی اظهار داشت: این رزمایش با توجه به نیاز مبرم کشور به اهدای خون با شعار «دیروز اهدای خون برای عزت و امنیت و امروز اهدای خون برای سلامتی و هم‌وطنان جامعه» امروز شنبه ۲۵ مرداد هم‌زمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان و سال روز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی به مدت ۲ روز برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اولویت بسیج پیشکسوتان قبل از اهدای خون، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است که در همین راستا پذیرش اهداکنندگان خون در دو نوبت صبح و بعدازظهر و در هر نوبت با ۲۰ نفر انجام می‌شود.

معاون فنی اداره کل انتقال خون استان بوشهر نیز در حاشیه این رزمایش گفت: اهدای خون کاری انسان‌دوستانه است که باعث نجات جان انسان‌ها می‌شود.

علی‌رضا منخیان ضمن تشکر از همکاری بسیجیان در زمینه اهدای خون، اظهار داشت: بسیج ظرفیت‌های زیادی در سطح جامعه دارد و ما خیلی خوشحالیم که می‌توانیم به صورت مستمر از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا بتوانیم نیازهای نیازمندانی همچون کودکان تالاسمی را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه اداره کل انتقال خون استان بوشهر تاکنون با همکاری مردم استان بوشهر توانسته است نیازهای مراکز درمانی استان به خون و فرآورده‌های آن را به خوبی برطرف کرده و در بعضی برهه‌های زمانی به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس و حتی تهران نیز در این زمینه کمک کند.

استفاده از سیستم نوبت‌دهی اینترنتی برای اهدای خون

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اهدای خون در ماه‌های محرم و صفر اظهار کرد: همه‌ساله هم استانی‌ها و هیئت‌های عزاداری با راه‌اندازی پویش «نذر خون» به صورت دسته‌جمعی جهت اهدای خون خود به این اداره کل مراجعه می‌کنند که امسال به علت شیوع ویروس کرونا در جامعه از هم استانی‌های عزیز خواهش داریم تا به صورت دسته‌جمعی به اداره کل انتقال خون استان مراجعه نکرده و برای دریافت نوبت از سیستم نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما