کدخبر : 182295
پنج‌شنبه 25 ژوئن 2020 - 14:04
فاقددیدگاه
پرینت

دستگاه قضایی و سپاه امید را در جامعه صیادی کشور تقویت کرده‌اند

سخنگوی اتحادیه صیادان ایران گفت: حمایت‌های دستگاه قضایی و سپاه در حمایت از صیادان، شایسته تقدیر است و امید را در دل جامعه صیادی تقویت کرده است.


دستگاه قضایی و سپاه امید را در جامعه صیادی کشور تقویت کرده‌اند

کامران آتین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، با اشاره به اقدامات حمایتی نهادهای انقلابی برای صیادان جنوب کشور اظهار کرد: جامعه بزرگ صیادی هرمزگان در پی اقدامات غیرتمندانه سپاه در مقابله جدی با صید ترال که معیشت صیادان ساحل‌نشین و مردم را به نابودی کشانده بود، جان و امید تازه‌ای یافته است.

وی افزود: صیادان در بسیاری از شهرهای ساحلی به دلیل نابودی زیستگاه‌های ماهی‌ها، عملا بارها به دریا می‌رفتند و بدون هیچ صیدی از دریا باز می‌گشتند چراکه کشتی‌های صید ترال نه تنها ذخایر عظیم ماهی در دریای عمان و خلیج فارس را صید می‌کردند بلکه با نوع صید مخربی که دارند، زیستگاه ماهیان و محل تخم‌ریزی آنها در اعماق دریا را نیز نابود می‌کردند.

سخنگوی اتحادیه صیادان ایران با بیان اینکه ورود سپاه به موضوع برخورد با صید ترال با درخواست‌ مکرر صیادان و ساحل نشینان صورت گرفت و نشانه همدلی و همراهی سپاه با مردم در راستای تحقق خواست آنان بود، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی نیز در این زمینه به خوبی پای کار آمده است و جامعه صیادی قدردان این حمایت همه‌جانبه است.

آتین، ضمن تقدیر از حمایت‌های رییس کل دادگستری هرمزگان و دادستان مرکز هرمزگان در زمینه پیگیری مسائل و مشکلات جامعه صیادی، تصریح کرد: این نوع از رفتار مردمی مسؤولان سبب تقویت ارتباط میان مردم و نظام جمهوری اسلامی می‌شود و نویدبخش حل دیگر مشکلاتی است که در جامعه سبب بروز احساس تبعیض شده است.

وی همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت جامعه صیادی در اجرای طرح‌های نوین پرورش ماهی در دریا و ایجاد و توسعه مزارع پرورش میگو نیز تأکید کرد و گفت: بیش از ۴۰ هزار عضو جامعه صیادی هرمزگان این ظرفیت را دارند که بیش از پیش به رشد و بالندگی کشور و تقویت اقتصاد ملی کمک کنند و برنامه‌ریزی و بسترسازی در این زمینه بر دوش مسؤولان است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما