کدخبر : 182291
پنج‌شنبه 25 ژوئن 2020 - 14:02
فاقددیدگاه
پرینت

جملات تاریخی رهبری معظم در سفر سال ۷۳ راهگشای مشکلات فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به برخی مشکلات فرهنگی استان گفت: جملات تاریخی حضرت آقا در سفر سال 73 راهگشای مشکلات فرهنگی استان است.


جملات تاریخی رهبری معظم در سفر سال 73 راهگشای مشکلات فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزای فارس از یاسوج نشست شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در چند دستور کار با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار و سایر اعضا برگزار شد.

در این نشست حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پژوهشی که توسط یکی از اساتید دانشگاه یاسوج در حوزه فرهنگ استان صورت گرفته بود اظهار کرد: باید در خصوص چنین هشدارهایی که از متن پژوهش و تحقیق بر آمده همچون قانون ستیزی و پارتی بازی با  جدیت بیشتری به فکر پیشگیری و مقابله باشیم.

استاندار با اشاره به اینکه استان خیلی سریع از فرهنگ سنتی به سوی مدرنتیه حرکت کرده است افزود: باید برای آسیب‌هایی که از این جهت به فرهنگ استان وارد شده برنامه داشته باشیم و برنامه‌ها هم باید پژوهش محور باشد تا بتوانیم بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های دقیق برای مشکلات فرهنگی استان برنامه‌ریزی کنیم.

کلانتری با بیان اینکه نباید همه چیز را در استان دارای مشکل بببینم افزود: برای مثال از دل همین استان یک دانشگاه توانست در کشور و منطقه حرف برای گفتن داشته باشد که این موفقیت دانشگاه یاسوج حاصل تلاش‌های فرزندان همین استان بوده و نباید همه چیز را سیاه و تاریک ببینیم.

استاندار سپس گریزی به سفر سال ۷۳ مقام معظم رهبری به استان زد و گفت: حضرت آقا همواره با مطالعه دقیق به استان‌ها و نقاط مختلف کشور سفر کرده‌اند.

وی گفت: مقام معظم رهبری در سفری که به استان داشته‌اند نکات دقیقی در خصوص استان بیان فرموده‌اند که حاوی آسیب‌شناسی است و باید بر اساس آن فرمایشات به مقابله با مشکلات از جمله در حوزه فرهنگی رفت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما