کدخبر : 182234
چهارشنبه 24 ژوئن 2020 - 16:23
فاقددیدگاه
پرینت

چند درصد دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد به شبکه شاد دسترسی ندارند؟

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به عدم دسترسی 53 درصد دانش‌آموزان به شبکه شاد گفت: عدم دسترسی به اینترنت و نداشتن تلفن هوشمند از دلایل عدم دسترسی به شبکه شاد است.


چند درصد دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد به شبکه شاد دسترسی ندارند؟

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، پس از تعطیلی مدارس به دلیل بیماری کرونا از اوایل اسفند ماه سال گذشته اپلیکیشن شبکه آموزشی(شاد) از سوی وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی و در نیمه شعبان از آن رونمایی شد که استفاده از این روش آموزشی با مشکلات و چالش‌های برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها به ویژه در روستاها همراه بود.

طبق اعلام مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ۷۸٫۲۰۲ هزار دانش‌آموز معادل ۵۳ درصد در شبکه آموزشی شاد عضو شدند. میزان عضویت مدیران مدارس به شبکه شاد در دوره ابتدایی و متوسطه اول هر کدام ۹۸ درصد و در دوره متوسطه دوم و فنی و حرفه‌ای و کاردانش هر کدام ۱۰۰ درصد است.

هادی زارع‌پور با اشاره به اینکه ۸۱۲ روستا از زیرساخت‌های اینترنتی محروم هستند، گفت: ۱۰۸ مدرسه استان به تازگی به شبکه اینترنت و زیرساخت‌های آن متصل شدند و تا پایان شهریور امسال همه مدارس باید به شبکه زیرساخت متصل شوند.

وی با اشاره به دانش‌آموزانی که به دلیل عدم دسترسی به اینترنت از شبکه شاد محروم شدند، افزود: در دوره ابتدایی ۱۷ هزار و ۳۲۲ دانش‌آموز معادل ۲۰٫۳۱ درصد، دوره متوسطه اول، دوم و فنی و حرفه‌ای و کاردانش ۱۵ هزار و ۹۳۸ نفر که در مجموعه ۳۳ هزار و ۲۶۰ دانش‌آموزان از دسترسی به شبکه اینترنتی محروم هستند که معادل ۲۳ درصد است.

این مسوول نداشتن گوشی هوشمند را از دیگر مشکلات دانش‌آموزان برای استفاده از شبکه آموزشی شاد عنوان کرد و افزود: در دوره ابتدایی ۲۶ هزار و ۳۸۷ نفر معادل ۳۰٫۹۲درصد و در متوسطه اول، دوم، فنی و حرفه‌ای و کاردانش ۱۸ هزار و ۵۵۲ نفر  فاقد تلفن همراه هوشمند هستند که در مجموعه ۴۴ هزار و ۹۳۸ نفر معادل ۵۳ درصد از دسترسی به شبکه شاد به این دو دلیل محروم بودند.

اما در ادامه جواد غلامپور مدیرکل فناوری ارتباطات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۷۰ درصد روستاهای استان به شبکه اینترنت دسترسی دارند،گفت: برای اثبات این موضوع هر زمان که آموزش و پرورش بخواهند به صورت تلفنی و مجازی وضعیت روستاها از حیث اینترنت بررسی می‌شود.

وی بیان کرد: تا آخر امسال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه اینترنت متصل می‌شوند که تلاش حوزه فناوری اتصال این روستاها تا پایان هفته دولت است.

سید محمدهادی امیری مدیرعامل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص با اشاره به عدم همکاری مدیران مدارس گفت: امیدواریم با اتصال روستاهای ۲۰ خانوار به شبکه اینترنت مشکلات دانش‌آموزان در این مناطق رفع شود.

به گزارش فارس؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا و پیش‌بینی‌ها مبنی بر مجازی برگزار شدن کلاس‌های درس، ضروری است مسوولان هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل نبود زیرساخت‌های اینترنتی در استان اقدام کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما