کدخبر : 182205
چهارشنبه 24 ژوئن 2020 - 13:58
فاقددیدگاه
پرینت

اعلام شرایط اضطراری در فارس/ استاندار برای اعمال محدودیت ورود کند

شیراز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تمامی دستگاه های اجرایی استان فارس باید برای مقابله با موج دوم کرونا در امادگی کامل قرار داشته باشند.
اعلام شرایط اضطراری در فارس/ استاندار برای اعمال محدودیت ورود کند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی صبح چهارشنبه در یکصد و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه به آمار بی سابقه بیشترین فوتی کرونا در فارس در روز گذشته اشاره کرد و هشدار داد: با توجه به افزایش آمار ابتلاء به کروناویروس در استان، تعداد فوتی‌های مبتلایان رو به افزایش است.

وی با اعلام درخواست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از استاندار فارس برای بازگشت محدودیت‌ها در موج دوم بحران کرونا در استان، گفت: با عزم جدی و همگانی باید با تغییر رویکرد در ارائه خدمات به مردم گام برداریم؛ به ویژه در آموزش و پرورش نیز خدمات از شکل حضوری به صورت مجازی تغییر یابد.

او پیش بینی افزایش تخت و اختصاص مراکز درمانی ویژه خدمت رسانی به مبتلایان را اولویت مهم مجموعه سلامت در شرایط کنونی خواند و یادآور شد: با تلاش شبانه روزی مسؤولان دانشگاه در راستای خدمت رسانی به مراجعان، کادر بهداشت و درمان درگیر کرونا به صورت فعال در حال خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک هستند.

دکتر لطفی با تاکید بر اینکه پایش صحیح و مستمر در موفقیت و تصمیم گیری های مهم مجموعه سلامت بسیار مؤثر است، عنوان کرد: ۹۰ درصد مرگ و میرها در گروه بیماران پُرخطر است که باید با افزایش اطلاع رسانی در راستای حفظ و ارتقای سلامت مادران باردار، سالمندان، کودکان و بیماران زمینه‌ای تلاش شود.

او افزود: با توجه به اهمیت سلامت مادران باردار و گروه‌های پُرخطر در استان، تأمین اقلام حفاظت فردی در بحران کرونا در زمان دریافت خدمات بهداشت و درمان از سوی دانشگاه برای افراد نیازمند در اولویت دستور کار قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر ارتقای دانش و آگاهی مردم و اهمیت رعایت موارد پیشگیرانه به ویژه گروه‌های پُرخطر مانند سالمندان، مادران باردار و کودکان تاکید کرد و ضرورت توجه عمومی نسبت به مخاطرات حضور در اجتماعات و مکان‌های عمومی و اهمیت حضور در منزل برای قطع چرخه انتقال این ویروس خطرناک را یادآور شد.

وی ضمن اعلام انجام ۲ هزار و ۱۸ مورد نمونه آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس، نسبت به افزایش درصد تست مثبت به کل تست‌ها ابراز نگرانی کرد.

او همچنین به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما