کدخبر : 182204
چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 11:38
فاقددیدگاه
پرینت

روحانی: تا روزی که به صندوق، انتخابات و رای مردم احترام می گذاریم هیچ قدرتی نمی تواند به ما صدمه بزند

رئیس جمهور ضمن تاکید بر اینکه همه ما بدانیم تا روزی که به صندوق، انتخابات و رای مردم احترام می گذاریم هیچ قدرتی نمی تواند به ما صدمه بزند، گفت: وقتی مردم با ما هستند و حکومت ما منتخب مردم است معنی ندارد که کسی از کاخی در آن طرف دنیا برای پایان حکومت مردم در ایران و اغتشاش تصمیم بگیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز چهارشنبه در نشست هیئت دولت با تبریک سالروز ولادت حضرت امام هادی(ع) و تبریک پیشاپیش عید غدیر خم، اظهار داشت: ائمه هدی (علیهم السلام) برای اجرای دستورات ی و عدالت درطول دوران زندگی‌اش آن زحمات و سختی‌های زیادی متحمل شدند و ما هم افتخار میکنیم که پیرو چنین امام هایی هستیم.

وی افزود: عید غدیرخم هم از اعیاد بزرگ ما و عیدالله اکبر است و عید ولایت و حکومت و سیاست و مردم سالاری است که پیامبر موضوع حکومت را در جمع مردم آن هم در جمع معمولی بلکه در جمع بزرگی که حاجیان از حج برمی گشتند و آن هم در حجه‌الوداعی که از پیش اعلام کرده بود که آخرین حج است در یک صراحی حضرت کاروان را متوقف کرد و فرمود آنهایی که پیش رفته اند برگردند و آنهایی که عقب هستند برسند و همه اینها برای این بود که اهمیت مسئله را برای همه مسلمانان روشن کنند و دلیل آن هم آن فرمان قاطع الهی بود.

روحانی با تاکید بر اینکه در دین مبین اسلام سیاست از حکومت و حکومت از دین جدا نیست فعالیت‌های اجتماعی از فعالیت‌های اخلاقی و معنوی جدا نیست گفت: همه ما امیدواریم که بتوانیم راه و مسیر امامت اهل بیت و مولایمان امیرالمومنین را بخوبی اجرا و عمل کنیم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به چهاردهم مرداد ماه و گذشت ۱۱۴ سال از مشروطه خاطرنشان کرد: ایران به عنوان پیشگام در مردم‌سالاری در منطقه است و پیشگام در تاسیس پارلمان و مجلس شورا است و قبل از این که در این منطقه کسی پارلمان، مجلس و صندوق ها را داشته باشد ۱۱۴ سال پیش فرمان مشروطیت صادر شد و مجلس فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: مردم ما در این صد و چهارده سال افتان و خیزان روزهای سخت راحتی داشتند ولی معمولاً تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی با اینکه حکومت به ظاهر مشروطه بود و ما دارای قانون اساسی و مجلس شورا بودیم ولی متاسفانه بیشتر اوقات این زمان طولانی بیش از ۵۰ سال که با نام مشروطیت و مدتی نیز با نام مشروعیت گذشت صرفاً به نام بود، در عمل کمتر مشاهده کردیم و این انقلاب اسلامی بود که انقلاب مشروطه را کامل کرد و راهش را به صورت خوب ادامه دادیم و امروز مردم سالاری دینی را شاهدیم.

روحانی ضمن تاکید بر اینکه همه ما بدانیم تا روزی که به صندوق، انتخابات و رای مردم احترام می گذاریم هیچ قدرتی نمی تواند به ما صدمه بزند، گفت: وقتی مردم با ما هستند و وقتی حکومت ما منتخب مردم است و وقتی مجلس دولت و بقیه ارکان حکومت ما مستقیم و غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود و معنی ندارد که کسی از کاخی در آن طرف دنیا بنشیند و بخواهد برای پایان حکومت مردم در ایران و اغتشاش تصمیم بگیرد. اینها حرف های کهنه شده قدیمی و بی اساس است و تا روزی که صندوق و انتخابات است جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند.

وی ادامه داد: البته می توانند ما را اذیت کنند؛ همانطور که در این سال‌ها اذیت کرده اند اما در عین حال نمی‌توانند اصل این نظام و حکومت مردم سالار را از مردم بگیرند چون این کار امکان پذیر نیست.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما