کدخبر : 182179
سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 - 15:07
فاقددیدگاه
پرینت

فارس من| امیدواری برای ساخت مجتمع دانشگاهی فرهنگیان شیراز تا ۶ سال آینده

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان فارس پیرو ثبت مطالبه برخی از دانشجویان این دانشگاه در سامانه فارس من گفت: مجتمع آموزشی این دانشگاه در بلوار حسینی‌الهاشمی، شش سال دیگر درصورت تأمین هزینه و کار شبانه‌روزی به بهره‌برداری می‌رسد.


فارس من| امیدواری برای ساخت مجتمع دانشگاهی فرهنگیان شیراز تا 6 سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، پیرو ثبت مطالبه برخی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری واقع در آب باریک، در سامانه فارس من مبنی بر انتقال این دانشگاه به مرکز شهر شیراز به دلیل وجود مشکلات مختلف، این موضوع  در دستور کار خبرگزاری فارس در استان فارس قرار گرفت.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس بر ضرورت تجمیع محیط‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان تاکید و این را از برنامه‌های اصلی دانشگاه عنوان کرد.

حسین افلاکی‌فرد با اشاره به لزوم صبوری دانشجویانی که با اراده شخصی خود این دانشگاه را جهت تحصیل انتخاب کرده‌اند، اظهار داشت: هر یک از دانشجویانی که وارد این دانشگاه شده یا می‌شوند خود با آگاهی نسبت به شرایط این دانشگاه،آن را برای چهار سال تحصیلی انتخاب کرده‌اند! لذا باید صبوری‌پیشه کنند ضمن اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های ما و اجرای طرح ۲+۲، دانشجویان دو سال را در این مکان تحصیل کرده و دوسال دوم را به شیراز منتقل می‌شوند تا زمانی که مجتمع دانشگاهی مدنظر ما در بلوار حسینی الهاشمی ساخته شود.

افلاکی فرد با تاکید بر اینکه از سال گذشته تاکنون که وی مدیریت این دانشگاه را بر عهده گرفته، اقدامات متفاوتی در راستای رنگ‌آمیزی کلاس‌ها، نو کردن تخت، فرش، تشک و دیگر موارد انجام شده است، گفت: موارد مطرح شده از سوی فرد یا افرادی که این موضوعات را مطرح کرده‌اند، مواردی قدیمی است که بسیاری از آنها مرتفع شده است و امروز وجود ندارد.

مواردی نظیر مجاورت با پالایشگاه و بوی گاز و مشکلات تنفسی، مشکلات آب ناسالم، دوری راه از مرکز شهر و مشکلات ایاب و ذهاب، خطرناک بودن راه به دلیل بزرگراه شیراز مرودشت، دوری از امکانات آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهر، عدم وجود وسایل سرمایشی و گرمایشی مناسب، نبود امکانات رفاهی و معیشتی مناسب همچون فروشگاه مواد غذایی و بهداشتی و نظایر آن، وجود حیوانات درنده، فرسودگی و قدیمی بودن بافت دانشگاه، نبود رشد فرهنگی و اجتماعی به دلیل نبودن در بافت اجتماعی، نداشتن استفاده از شرایط مطلوب حضور در بازدیدها و کارورزی، کمبود حضور پزشک و امکانات پزشکی و عدم دسترسی به اورژانس در مواقع اضطراری، نداشتن وجود انگیزه و بهداشت روان از جمله موارد مطرح شده مربوط به دانشگاه فرهنگیان در سامانه فارس من است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس دراین باره توضیح داد: اکثر این موارد پیگیری و حل شده‌اند و حتی بروز شدن تکنولوژی پالایشگاه موجب رفع بوی گاز نیز شده است، بنابراین ذکر این موارد آن هم در زمان کنونی کم‌لطفی است.

افلاکی‌فرد با تاکید بر این که این دانشگاه در حال حاضر با مساحت ۵۴ هکتار، ۸۰۰ دانشجو دارد و در سال تحصیلی پیش رو تعداد دانشجویانش به هزار نفر هم می‌رسد، گفت: ما منکر فضای کم و مسائل و مشکلات موجود نیستیم اما همه تلاشمان را جهت بهبود فضا و کیفیت اموزشی به کار بسته‌ایم تا دانشجویانی که به خواست خود به این دانشگاه آمده‌اند راحت‌تر بتوانند این چهار سال را سپری کنند؛ ضمن اینکه زمینی در بلوار حسینی الهاشمی به مساحت ۲۰ هکتار آماده شده است و نیاز به اعتباری هزار میلیارد تومانی دارد تا بتوان یک مجتمع آموزشی با همه امکانات دانشگاهی شامل خوابگاه، فضای سبز و دیگر امکانات مورد نیاز را تهیه کرد.

این مقام دانشگاهی با اشاره به اینکه در صورت تامین هزینه و کار شبانه‌روزی این پروژه ۵-۶ سال دیگر به سرانجام می‌رسد، افزود: به دنبال این هستیم که دانشگاه آب باریک در مجاورت پالایشگاه را به وزارت نفت فروخته و از درآمد حاصل از آن، در ساخت مجتمع آموزشی مذکور در شیراز استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه ما نیز مشتاق تجمیع محیط اموزشی و مدیریت راحت‌تر و بهتر در یک مکان مشخص هستیم، گفت: یا باید این امر را بپدیریم که با توجه به شرایط موجود دانشجو نپذیریم و یا باید با شرایط فعلی کناربیاییم؛ چراکه اگر دانشجو نپذیریم که با توجه به کمبود شدید معلم در کشور این امرامکان‌پذیر نیست و اگر هم دانشجو می‌پذیریم پس باید با شرایط کنار بیاییم تا طبق برنامه‌ریزی‌های تعیین شده در جهت رفع مشکلات موجود، اوضاع بهتری را در سال‌های آتی شاهد باشیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما