کدخبر : 182177
سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 - 15:06
فاقددیدگاه
پرینت

حقوق کارگران نیشکر هفت تپه بزودی پرداخت می‌شود/ احتمال واگذاری شرکت به سازمان تامین اجتماعی

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات صورت گرفته شرکت نیشکر هفت تپه، گفت: یکی از دلایل تعویق در پرداخت حقوق کارکنان، مسئول بودن صبای بانکی کارفرما است که با عنایت رئیس قوه قضائیه تا چند روز آینده پرداخت خواهد شد.


حقوق کارگران نیشکر هفت تپه بزودی پرداخت می‌شود/ احتمال واگذاری شرکت به سازمان تامین اجتماعی

محمد کعب عمیر ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، با اشاره به مشکلات اخیر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، اظهار کرد: مشکلات نیشکر هفت تپه فرا استانی و مربوط به واگذاری این صنعت بزرگ به بخش خصوصی در سال ۹۴ است.

وی با بیان اینکه واگذاری نیشکر هفت تپه به بخش خصوصی برخلاف سیاست های کلان اصل ۴۴ قانون اساسی صورت گرفت، افزود: علت شکست این واگذاری از یک طرف رد دیون دولت به سرانجام نرسید و از طرف دیگر امر مهم افزایش بهره وری و ظرفیت تولید در این شرکت محقق نشد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: از بدو آغاز به کار مجلس یازدهم اولویت اول برنامه‌های خود را حول محور حل مشکل کارگران خدوم نیشکر هفت تپه گذاشتیم و در این زمینه با مسئوولان مربوطه جلسات مختلفی داشتم.

کعب عمیر با اشاره به تخلفات صورت گرفته شرکت نیشکر هفت تپه، بیان کرد:  در حال حاضر پرونده قضایی سهام داران این شرکت در دست بررسی است و یکی از دلایل تعویق در پرداخت حقوق کارکنان مسئول بودن صبای بانکی کارفرما است.

وی افزود: رئیس قوه قضائیه و دیگر مسئوولان دستگاه قضایی مشکل پرداخت حقوق کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه تا چند روز آینده پرداخت خواهد شد.

کعب عمیر عنوان کرد: به منظور رفع دائمی چالش شرکت نیشکر هفت تپه با توجه به بدیهی‌هایی که  به سازمان تامین اجتماعی دارد امیدوار هستیم بتوانیم مسئوولان این سازمان را در خصوص واگذاری این شرکت به این سازمان متقاعد کنیم.

وی گفت: در صورت عدم تحقق این واگذاری  قطعاً گزینه های دیگری را برای حل مشکل خواهیم داشتم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما