کدخبر : 182164
سه شنبه 14 مرداد 1399 - 12:05
فاقددیدگاه
پرینت

اداره برق کم‌کاری را به بخشداران چاروسا و دیشموک ربط ندهد/ زمین آماده است؛ اداره برق کجاست؟

بخشدار چاروسا گفت: اداره برق کم کاری خود را به بخشداران چاروسا و دیشموک ربط ندهد.

اداره برق کم‌کاری را به بخشداران چاروسا و دیشموک ربط ندهد/ زمین آماده است؛ اداره برق کجاست؟

به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، پس از درج خبری مبنی بر مشکلات قطعی و نوسانات برق چاروسا و دیشموک رئیس اداره برق شهرستان کهگیلویه به این خبر واکنش نشان داده و مهمترین علت را نبود ایستگاه برق دانست و علت عدم راه اندازی ایستگاه برق را عدم توافق بخشداران دو بخش دانست.

در همین خصوص بخشدار چاروسا هم واکنش نشان داده و در این خصوص یادآور شد: به دلیل نوسانات برق افت ولتاژ در منطقه یکی از مطالبات به حق مردم بخش‌های چاروسا و دیشموک احداث ایستگاه برق جهت تقویت ولتاژ برق بوده است.

بخشدار چاروسا خاطرنشان کرد: از سال های گذشته اداره برق شهرستان و استان به همراه برق منطقه ای خوزستان از زمینهای متعددی جهت احداث ایستگاه در بخش چاروسا بازدید به عمل آورده‌اند و اداره برق و برق منطقه ای اعلام کرد که زمین مورد نظر جهت احداث ایستگاه باید دارای موقعیت و تپوگرافی مورد تایید آنها باشد و به دلیل این که ایستگاه باید هر دو بخش را پوشش دهد باید در نزدیکی قلعه رئیسی باشد بنابراین بخشداران این دو بخش هیچ نقشی در انتخاب مکان جهت احداث ایستگاه برق نداشتند چرا که کاری تخصصی است.

محمودی تصریح کرد: در دو سال اخیر چندین بار اداره برق و برق منطقه ای خوزستان جهت جایابی ایستگاه به منطقه اعزام شدند که از زمین هایی در نزدیکی روستای چهار راه و شهر قلعه رئیسی بازدید و آنها را تایید نکردند در اسفند ماه ۹۷ از قطعه زمینی در روستای گراب بازدید که مورد تایید آنها بود ولی مالک زمین حاضر به فروش نشد و در همان زمان با راهنمایی یکی از اهالی از قطعه زمینی در نزدیکی روستای مهرآباد بازدید شد.

وی عنوان کرد: با توجه به موقعیت، ابعاد، نزدیکی به جاده اصلی و شرایط مورد نظر اداره برق و برق منطقه ای مورد تایید قرار گرفت و در چندین نوبت از این ملک نقشه برداری شد و مالک نیز تمایل به فروش داشت ولی تاکنون اداره برق و برق منطقه ای هیچ اقدامی جهت تملک نکرده است.

این مسوول گفت: آخرین بار نیز در سال ۹۹ با دستور فرماندار شهرستان اداره برق بهمراه بخشدار و کارشناسانی از اداره برق استان از ملک مورد نظر بازدید کردند و مقرر شد در اسرع وقت تشریفات قانونی  جهت تملک زمین مورد نظرتوسط اداره برق انجام شود.

محمودی در پایان گفت: بنابراین اداره برق نباید کم کاری خود را به بخشداران بخش‌های چاروسا و دیشموک ربط دهد و مسئوولین باید در اظهارنظرهای خود صداقت و انصاف را رعایت کنند.

تصاویر زیر بازدیدهای است که از زمین های مذکور با حضور بخشدار و مسئولان اداره برق انجام شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما