کدخبر : 182161
سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 - 14:55
فاقددیدگاه
پرینت

کودکان قربانیان بی گناه کرونا/ آمار بالای مبتلایان در هرمزگان

بندرعباس - با وجود هشدارهای مکرر نمایندگان هرمزگان در مجلس به مسئولان استانی برای انجام قرنطینه، همچنان مسئولان امر، اعتقادی به قرنطینه دو هفته ای در هرمزگان ندارند.
کودکان قربانیان بی گناه کرونا/ آمار بالای مبتلایان در هرمزگان

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- رضا زرگر: با آغاز فصل گرما در هرمزگان، به ناگاه آمار مبتلایان به کرونا همچون دمای هوا سیر صعودی در پیش گرفت و در آخرین آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان که دوم خرداد انجام شد تعداد مبتلایان به ۴۰۰ نفر رسیده بود، اما اعلام آمار تفکیکی استانها و شهرستانها به دستور وزارت بهداشت متوقف شد و موجی از نگرانی ها در مورد افزایش مبتلایان در استان شکل گرفت.

نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس بارها در مصاحبه ها نسبت به افزایش آمار مبتلایان در استان ابراز نگرانی کرده اند و در تماس های تلفنی و حضوری از استاندار هرمزگان خواستار ایجاد قرنطینه کامل در استان و تعطیلی تمامی ادارات و اصناف شدند که تا کنون واکنشی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نداشته است و استاندار هرمزگان به جای اظهار نظر در مورد قرنطینه استان، یکی از علت های اصلی شیوع کرونا را برگزاری مراسم عروسی و عزا و تجمعات خانوادگی اعلام می کند.

فریدون همتی استاندار هرمزگان آمار ابتلا به کرونا در یک مراسم عروسی را از ۵۰ نفر تا ۱۲۷ نفر اعلام می کند و راه جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به کرونا را جلوگیری از برگزاری مراسم و تجمعات اعلام می کند.

احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس در تازه ترین اظهار نظر نسبت به افزایش آمار کرونا در هرمزگان اعلام کرده است موضوع قرنطینه استان در تهران به صورت جدی در حال پیگیری است و شرایط کنونی را نگران کننده توصیف کرده است.

۳۲ کودک مبتلا به کرونا در هرمزگان بستری هستند

حسین فرشیدی ظهر سه شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در هرمزگان بیان داشت: تعداد مثبت های کرونایی در هرمزگان رو به افزایش است. اما آمار و ارقام در بخش بستری ها ثابت است. در روزهای گذشته آمار بستری ها بیشتر از ترخیصی ها بود که با مشکل کمبود تخت روبرو بوده ایم. اگر آمار بستری ها و ترخیصی ها برابر باشد و یا بستری کمتر از ترخیصی ها باشد شرایط بهتری در بیمارستان فراهم خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد افزایش آمار ابتلای کودکان به کرونا ویروس بیان داشت: در بیمارستان کودکان کل بستری‌های کرونا ۳۲ نفر بوده‌اند. در کل دو فوتی داشته‌ایم. شیرخوار ۱۱ ماهه دیروز فوت شد و احتمال ما آن است که داروی دیگری را ناشی از سرماخوردگی استفاده کرده است. در مورد دختر ۱۰ ساله نیز در حال بررسی هستیم که آیا داروهای ورزشی استفاده کرده است یا خیر؟ در مورد کودکان ابتلای کمتری داریم و مواردی هم که بوده‌اند، بهبود یافته‌اند.

آمار فوتی ها تک رقمی شده است

وی با بیان اینکه از نظر آماری شرایط بهتر شده است و تقریباً آمار فوتی ها تک رقمی شده است،  عنوان کرد: ۲۵ تخت آی سی یو در هرمزگان طی هفته جاری راه اندازی شده است. یک اتفاق جدیدی که رخ داده سعی شده است که بیماران حتی الامکان زیر دستگاه ونتیلاتور نروند و از دستگاه های غیرتهاجمی استفاده شود.

برای آمبولانس هوایی که مشکل استان بوده است پیش از این از بالگرد سپاه استفاده می کردیم که روز گذشته مصوب شد طی چند ماه آینده بالگرد اورژانس اختصاصی برای هرمزگان اختصاص یابد. همچنین قرار شد ۳ آمبولانس متناسب با اعتبار ۷ و نیم میلیارد تومان خریداری و به شهرستان بشاگرد اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در قله پیک آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان هستیم، افزود: در بحث نیروی انسانی توانستیم این قول را از دکتر نوبخت در جلسه دیروز با استاندار و مجمع نمایندگان بگیریم که ۶۰۰ نفر جذب نیروی جدید داشته باشیم. در زمینه تقویت سیستم‌های سرمایشی نیز بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای کل بیمارستان‌های استان اختصاص یافت و امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر این اعتبارات را جذب کنیم و ساخت بیمارستان‌های استان مقرر شد تا شتاب بیشتری بگیرد.

فرشیدی اعلام کرد: در مورد استفاده از کار درمان استان‌های معین درخواست‌هایی داشته‌ایم که اگر پرستارانی هستند که بتوانند به ما کمک کنند، متقاضی هستیم. برای پرستاران قرارداد ۸۹ روزه داریم و حقوق آنها را نیز به موقع پرداخت خواهیم کرد اما استخدام آنها تحت اختیار بنده نیست. در مورد استخدام جدید نیز استانی آزمون برگزار خواهیم کرد. به فوق تخصص ریه و متخصص عفونی و متخصص داخلی نیز نیاز داریم که اعلام نیاز کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: اعزام بیمار مبتلا به کرونا به استان‌های همجوار نداشته‌ایم. در حوزه دارو نیز هیچ مشکلی نداریم و به اندازه کافی در اختیار داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: اصلاً بحث تعطیل کردن دو هفته‌ای استان مطرح نیست. در زمینه هرگونه تعطیلی‌ها باید وزارت کشور تصمیم بگیرد و یا اجازه آن را صادر کند. پیشنهاداتی برای تعطیلی روزهای پایانی هفته داشته‌ایم اما تعطیلی دو هفته‌ای اصلاً مطرح نبوده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما