کدخبر : 182151
سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 - 14:46
فاقددیدگاه
پرینت

امام رضا (ع) حقانیت اسلام را بر اساس منطق و دلایل روشن نشان داد

بوشهر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امام رضا (ع) با بیانات خویش و مناظرات با سران مذاهب، حقانیت اسلام را بر اساس منطق و دلایل روشن نشان داد.
امام رضا (ع) حقانیت اسلام را بر اساس منطق و دلایل روشن نشان داد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاریخ، داستان و احادیث معصومین (ع) کتاب تجلی هدایت عرشی خداوند برای انسان گرفتار در باتلاق دنیاست که با معرفت و ایمان و عمل به آموزه‌های آن به ریسمان نجات دست می‌بازد و خود را بر بال براق کمال جان می‌نشاند.

وی با تبریک دهه کرامت افزود: افتخار ایران میزبانی دو شخصیت بزرگ جهان اسلام حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) است و همچنین دیگر امامزادگان است و برکات بسیاری برای جهان اسلام و مردم عزیز ایران بوده‌اند.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: حضرت معصومه (س) نماد عصمت، ولایتمداری، مجاهدت و مظلومیت خاندان پیامبر گرامی اسلام (ص) است.

وی با بیان اینکه حضرت معصومه (س) بانویی آسمانی برای هدایت زمینیان تا آخر الزمان است، گفت: بانوی شفیعه قمی حضرت فاطمه معصومه (س) یک هدیه عرشی خدا برای هدایت و شفاعت است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه زیارت بارگاه دختر هفتمین پیشوای شیعیان حضرت فاطمه معصومه (س) طریق بهشت است، افزود: شخصیت حضرت معصومه (س) تا کنون
ناشناخته مانده است و همچنین نیز حضرت فاطمه معصومه (س) الگوی مناسب برای همه دختران و بانوان در طول تاریخ است.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام رضا (ع) تمام تهدیدهای سیاسی و فرهنگی را تبدیل به فرصت کرد و اسلام ناب محمدی (ص) را جهانی کرد و همچنین نیز زندگی سراسر سخت امام رضا (ع) و مواضع آن امام در برابر ظلم و جور نشان از مجاهدت، مقاومت و عقلانیت آسمانی آن امام دارد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه امام رضا (ع) با بیانات خویش و مناظرات با سران مذاهب، حقانیت اسلام را بر اساس منطق و دلایل روشن نشان داد، افزود: هجرت اجباری امام رضا (ع) از شهر مدینه النبی به شهر مرو با تدبیر آسمانی امام رضا (ع) تبدیل به تحول بنیادین و تبلیغ جهانی اسلام و افشای ظلم و جور دگراندیشان فرصت طلب شد.

وی با بیان اینکه هشتمین پیشوای شیعیان حضرت ثامن الحجج (ع) نوری برای سعادت و رستگاری انسان در دنیا و آخرت است، اظهار کرد: الگوگیری از آموزه‌های سراسر نور امام رضا (ع) طریق نجات و کمال انسان و به ویژه جوانان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر ابراز کرد: زیارت امام رضا (ع) مایه خیر و برکت و غفران و رحمت است که هر چه انسان انجامش دهد باز کم خواهد بود.

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) قلب تپنده ایران اسلامی است و همچنین بارگاه ملکوتی شاه خراسان حضرت شمس الشموس امام ثامن الحجج (ع) فرصتی الهی برای همه ایرانیان است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما