کدخبر : 182126
سه شنبه 14 مرداد 1399 - 11:26
فاقددیدگاه
پرینت

«انتقاد منصفانه» عنصر اصلی گزارش‌های خبرگزاری مهر است

شیراز- معاون استاندار فارس «انتقاد منصفانه» را عنصر اصلی گزارش های خبرگزاری مهر در فارس دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا قاسمپور در بازدید از دفتر شیراز خبرگزاری مهر بیان کرد: گزارش‌های انتقادی باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد که در اغلب گزارش‌های خبرگزاری مهر موضوع انتقاد منصفانه عنصر اصلی این گزارش‌ها است.

وی اضافه کرد: انتقادات اگر سازنده و منصفانه باشد منجر به توسعه همه جانبه جامعه خواهد شد از این رو اصحاب رسانه با توجه به وظایف ذاتی خود مبنی بر بیان مشکلات مردم در راستای برطرف شدن مشکلات اجتماعی باید با رعایت انصاف نسبت به مطرح کردن مسائل در قالب گزارش‌های انتقادی اقدام کنند.

او یادآور شد: در راستای توسعه جامعه، مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز باید دارای ویژگی نقدپذیری باشند تا جامعه به سمت تعالی حرکت کند.

معاون استاندار فارس تاکید کرد: اطلاع رسانی سریع و صحیح یکی دیگر از ویژگی‌های خبرگزاری‌های مردمی است و خبرگزاری مهر در استان فارس توانسته با بهره گیری از سرمایه اجتماعی خود، در جامعه نقش پر رنگی داشته باشد.

او افزود: بهره گیری از سرمایه اجتماعی در خبرگزاری مهر استان فارس باعث شد که در موضوع شیوع کرونا این خبرگزاری نسبت به انتشار اخباری دقیق و صحیح اقدام کند که نتیجه این اطلاع رسانی دقیق، کاهش دغدغه‌های مردمی و افزایش آگاهی از خطرات بیماری کرونا گشت.

قاسم پور در خصوص جایگاه خبرگزاری مهر بیان کرد: باتوجه به اقدامات خبرگزاری مهر در جامعه، این خبرگزاری دارای جایگاهی مردمی، اثر گذار و مهم است و این در حالی است که ارائه خبرها و گزارش‌های مختلف در تمامی حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، شهری و … باعث شد که مردم اعتماد ویژه ای به خبرگزاری مهر داشته باشند.

وی تاکید کرد: ایجاد امید و نشاط در جامعه نباید مورد غفلت اصحاب رسانه قرار گیرد و خبرنگاران با مطرح کردن خدمت‌ها در رسانه‌های دیداری و چاپی نقش ویژه ای در توسعه خدمت رسانی دولت به مردم ایفا می‌کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما