کدخبر : 182087
دوشنبه 22 ژوئن 2020 - 14:34
فاقددیدگاه
پرینت

انیمیشن حوزه هنری اثر برگزیده جشنواره بین المللی فیلم هند۲۰۲۰ شد

یاسوج- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: فیلم انیمیشن حوزه هنری استان جایزه بهترین انیمیشن فستیوال بین المللی فیلم هند ۲۰۲۰با موضوع کووید ۱۹ را کسب کرد.
انیمیشن حوزه هنری اثر برگزیده جشنواره بین المللی فیلم هند۲۰۲۰ شد

به گزارش خبرنگار مهر، شریف اسلامی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: فیلم انیمیشن «چرت و پرت» از تولیدات سال جاری این مرکز به کارگردانی رامین ملامحمدی در اولین فستیوال بین المللی فیلم هند با موضوع بیماری کرونا موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره شد.

وی بیان کرد: اولین جشنواره بین المللی فیلم هند در مورد ویروس کووید ۱۹ از ۵ خرداد لغایت ۱۴ خرداد به صورت مجازی در ایالت «اودیسای» هند برگزار شد.

اسلامی هدف از برگزاری این جشنواره را تبادل تجربه، دانش، اطلاعات و ایده‌های فیلم سازان سراسر دنیا و به اشتراک گذاشتن نگاه هنرمندانه آنها در مواجهه با مقوله ویروس کرونا عنوان کرد.

وی بیان کرد: خانم مارین بورگو از کشور فرانسه، آقای مانی رام از کشور هند، آقای قدرت اله تقوی از کشور افغانستان و آقای ریچارد از کشور کنگو داوری آثار این جشنواره را بر عهده داشتند.

رقابت ۸ فیلم از حوزه هنری استان در جشنواره

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مجموع ۷۰ اثر از ۲۲ کشور جهان در این جشنواره به رقابت پرداختند که از این تعداد ۱۲ فیلم متعلق به هنرمندان ایران بود و جالب اینجاست که از این تعداد، ۸ فیلم از تولیدات حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است که در این جشنواره به رقابت با فیلمسازان دنیا پرداختند.

وی افزود: لوح سپاس و دیپلم افتخار فیلم سازان ایرانی شرکت کننده در این جشنواره، توسط آقای «ماهشوار رائو» مدیر جشنواره مذکور، به خانم مینا هادیان معاون کنسولگری و مسئول بخش دیپلماسی عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند اهدا گردید.

وی اظهار داشت: فیلم کوتاه چرت و پرت در قالب طنز، داستان سیزده بدر کرونایی یک خانواده بوده که به مدت سه دقیقه تولید شده و در اینستاگرام حوزه هنری استان قابل مشاهده است.

اسلامی تصریح کرد: طی سه ماه اخیر این مرکز با هدف فرهنگسازی برای مبارزه با ویروس کرونا اقدام به تولید بیش از ۱۸ فیلم در قالب‌های موشن گرافی، انیمیشن، استاپ موشن، داستانی، مستند و نماهنگ با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرده است که این فیلمها در شبکه‌های مجازی به نمایش درآمدند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما